• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wysokie temperatury procesora podczas przeglądania internetu?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,375 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
zamknięte 28 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk
Mam uruchomioną tylko przeglądarkę, a maksymalna temperatura procesora wynosi 75 stopni.Jaka może być tego przyczyna?

Zepsuty wentylator (nie zwieksza obrotów)? Kurz w środku? Zła wentylacja powietrza w laptopie?
komentarz zamknięcia: Użytkownik zadał już wiele podobnych pytań w jednej sprawie
komentarz 28 lipca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Zepsuty wentylator (nie zwieksza obrotów)?

1. Uruchom laptopa aby załadował się Windows - posłuchaj "uchopatologicznie" głośności. 

2. Odpal jakąś grę i po chwili znowu posłuchaj głośności wentylatora.

3. Porównaj, czy była różnica w głośności.

Kurz w środku?

Sprawdź najpierw, czy kurz nie zalega w wywietrznikach - możesz dla pewności odkurzyć. Zresztą wspominałem o tym tutaj: http://forum.pasja-informatyki.pl/161585/temperatura-otoczenia-a-wydajnosc-laptopa-w-grach?show=161586#c161586

cyt.:

może faktycznie coś się przegrzewa (kratki wylotowe nie są zakurzone?).

komentarz 28 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Firefox?
komentarz 28 lipca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Jak sprawdzić, czy kurzu nie ma w wywietrznikach? Jakoś pod światło?

Tak, Firefox.
komentarz 28 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 28 lipca 2016 przez jpacanowski
Wiedziałem, no to zmień przeglądarkę. Też tak miałem i znajomy tak miał. Macbook Pro (Intel Core i5) mi się cały grzał gdy miałem włączony Firefox i wentylator było słychać co na Makach się nie zdarza - byś musiał na Maku włączyć jakąś dobrą grę żeby usłyszeć w ogóle wentylator. Od tego czasu trzymam się zdala od tej przeglądarki.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 lipca 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Pasta termoprzewodząca. Pewnie sucha jest już tam i ciepło tam jest. :v
0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
edycja 28 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez MichaelM Bywalec (2,520 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez gabi_15 Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez MichaelM Bywalec (2,520 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...