• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego na Virtal boxie mam ubuntu server i mi nie działa stona

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
226 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Chciałbym się dowiedzieć dlaczego na Virtal boxie mam ubuntu server i mi nie działa stona , tylko w domu na innych moputerach dziła ale tak po za domem już nie.
komentarz 24 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Co masz na myśli poprzez "nie działa strona" ?

Aha, Ubuntu Server, już rozumiem...

2
komentarz 24 lipca 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Co ma system do sieci?
komentarz 24 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nic, po prostu nie zrozumiałem o co mu chodzi pisząc "nie działa mi strona" na Ubuntu. Zauważyłem dopiero potem, że chodzi o Ubuntu Server, i połapałem się, że mu chodzi o to, że strona na zewnątrz poza domem nie jest widoczna.

komentarz 25 lipca 2016 przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Tak, o to mi chodziło :D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Musiałbyś ustawić port forwarding na routerze.
komentarz 24 lipca 2016 przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Możesz pomóc to zrobić?
komentarz 24 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Najpierw jakie masz ustawienia sieci dla tej wirtualnej maszyny w cirtual boxie?
komentarz 24 lipca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
w ustawieniach routera  -> przekierowanie portów ->   zewnetrzny_twoj_adres :: port  <=> lokalny_adres_maszyny_w_sieci :: port
komentarz 24 lipca 2016 przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
1 karta to Bridged Adapter

2 karta to Internet Network

jeśli o to chodzi
komentarz 24 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Wirtualną maszynę musisz móc pingować z hostującego peceta, czyli tak jakby wirtualna maszyna była komputerem w tej samej sieci czyli musisz mieć bridged. Potem na routerze w przekierowaniu portów przekierowujesz port 80 na ip tej maszyny wirtualnej i wewnętrzny port też 80.
komentarz 24 lipca 2016 przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Mam do Ciebie prośbę, napisz jak mam to zrobić pokoleji
komentarz 24 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
1. Ustawiasz Bridged Adapter na karcie z której korzystasz na serwerze

2. Sprawdzasz czy możesz pingować router

3. Sprawdzasz IP wirtualnej maszyny

4. W routerze w opcji port forwarding dodajesz przekierowanie na ip serwera z portu 80 na 80
komentarz 25 lipca 2016 przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Pierwszą kartę tak mam ale drugą mam innaczej
1
komentarz 25 lipca 2016 przez Michalcpp Nowicjusz (100 p.)
Proponowalbym zapoznac sie z obsluga virtualbox'a, a szczegolnie ustawienia karty sieciowej w VB:
https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Konfiguracja_sieciowa_w_VirtualBox
http://www.applesauce.pl/virtualbox-konfiguracja-interfejsow-sieciowych/

2. Zadac sobie pytanie czy ten serwer ma pracowac w trybie laboratoryjnym czyli ze serwer jest jakby w zamknietej sieci wirtualnej, i wtedy tworzysz  dwie maszyny wirtualne serwer i hosta, np. na jednej stawiasz Ubuntu server a na drugiej jakiegos linuxa i testujesz wszystkie ustawienia itp, ta opcja jest naprawde fajna jak sie srednio ogarnia na poczatku co to jest telnet, ssl, ssh, szczegolnie telnet itp.

Warto poczytac cos o VB, na pewno jakas wiedza z basha i sieci sie przyda a to tylko na plus. Proponuje testowac sobie wszystkie rozwiazania a serwer juz z dostepem do sieci zewnetrznej postawic juz jak sie bedzie mialo odpowiednia widze bo to nie jest takie proste jak sie moze wydawac.
komentarz 26 lipca 2016 przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Ja chciałbym nauczyć się na VB a później zrobić server już na normalnym PC

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 905 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 231 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez jasiubor Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 712 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...