• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana dysku z HDD Na SSD

Object Storage Arubacloud
+1 głos
243 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Sznurek11 Obywatel (1,000 p.)
Mój problem polega na tym, że mam na komputerze dysk hdd na którym znajduje się obecnie windows, a dopiero dziś podpiąłem dysk ssd na którym chciałbym mieć windowsa. Co muszę zrobić? Muszę formatować cały dysk hdd? I od nowa instalować windowsa na ssd?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 lipca 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Oczywiście, że możesz przenieść całą zawartość z jednego dysku na drugi używając w tym celu live cd jakiejś dystrybucji Linuxa. Są nawet chyba specjalne "systemy" oparte na jądrze Linux służące do operacji na dyskach i ich partycjach. Jednak przenoszenie systemu jest dobrym pomysłem? Nie lepiej zainstalować system od zera, bez "syfu" jaki Windows lubi sobie gromadzić? Pozdrawiam :)
+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
+1 głos
odpowiedź 23 lipca 2016 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Sformatuj sobie dysk HDD, a na SSD wgraj czystego windows'a to najlepszy wybór, gdyż Twój komputer dostanie nowego życia przez pewien czas, ale zawsze :) Sam przyznasz mi racje jak to zrobisz.. Windows zostawia masę nie potrzebnych plików i bez formatowania go przez co najmniej pół roku.. szczerze nie wytrzymałbym ;) 

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 239 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Bartek Woźniak Początkujący (460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 606 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Janusz 1987 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 364 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...