• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zaprzęgnięcie biblioteki GTK+ do pracy (C)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
245 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2016 w C i C++ przez Czarnek Nowicjusz (120 p.)
Witam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie się problemem.
Jestem studentem I roku i mam do przygotowania projekt programistyczny w języku C z GUI graficznym.
Do programowania używam Code Blocks'a, a jako bibliotekę zalecono mi GTK. Ale schody zaczęły się już na starcie... mianowicie mimo że przewertowałem już całkiem sporą ilość źródeł, wciąż nie jestem w stanie poradzić sobie ze sprzężeniem tego z nowym projektem code blocksa. Co bardziej irytujące, nie umiem doszukać się bibliotek .dll całego tego tworu.

( Znalazłem nieskompilowane pliki na Githubie, oraz jakiś dziwny instalator (MSYS2) na stronie całej biblioteki, ale nie bardzo wiem jak to skleić. Bawiłem się już SFML-em i Silnikiem graficznym Irrlicht, i tam instalacja była prosta...pobranie paczki, linkowanie i wrzucenie .dll obok pliku exe/folderu projektu...a tu zupełnie nie wiem co począć)
W sieci krąży masa poradników jak to zrobić, ale te na które natrafiłem były przestarzałe, i z tego co widziałem był tam pokazany zupełnie odrębny sposób instalacji/inna forma początkowa biblioteki itp.
W związku z ta sytuacją mam kilka pytań.
1.Czy ktoś może wie skąd mógłbym pobrać wersję z plikami .dll? (proszę bez komentarzy typu ,,google nie gryzie''...już szukałem i wciąż będę szukał czekając na odpowiedź...ew może ktoś takową posiada i się podzieli)
2.Czy ktoś może wie na ile możliwe/sensowne jest podpięcie czystego kodu źródłowego biblioteki do projektu(tym dysponuję) i jakie to będzie mieć skutki(np strasznie długi czas kompilacji)
3.Może polecacie jakąś bardziej ogarniętą bibliotekę?(przypominam że musi to być koniecznie C)
4.Ogółem to będę wdzięczny za wszelkie plany/pomysły jakie Wam tylko przyjdą do głowy.
Linki:
http://www.gtk.org/download/windows.php - Tutaj pobrałem tego enigmatycznego MSYS'a...ale potem to trzeba jakoś spinać z projektem i bóg jeden wie co z tym zrobić...zupełnie tego nie rozumiem(w dodatku używam Win 10...no i niestety MSYS się chyba trochę sypie(chyba, bo się zainstalował, ale nie mogę go odpalić))

https://git.gnome.org/browse/gtk+/   - tu jest repozytorium z kodem...pobrałem wersję 3.21.3

Code Blocks umożliwia łatwe podpięcie tej biblioteki, ale trzeba ją mieć w formie .dll-ek :/
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
PS. Jeśli post brzmi ciut agresywnie to przepraszam, ale jestem w bojowym humorze :D (i się śpieszę)
Na prawdę będę wdzięczny za wszelką formę pomocy.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,841 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 404 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w C i C++ przez cylo24 Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2017 w C i C++ przez Maciej Lewandowski Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...