• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zmiana koloru tła w impucie za pomocą JS (obrazek)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,308 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2016 w JavaScript przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
zamknięte 19 lipca 2016 przez hiper007

Witam mam pytanko stworzyłem submita który ma wygląd ptaszka v oznaczającego najlepsza odpowiedz usera, który jest w formacie png dodanie klasy answer powoduje ze ponajechaniu zmienia kolor na niebieski. W jaki sposób zmienić kolor tego imputa po kliknieciu w niego np. na czerwony napewno za pomocą JS ale dokladnie w jaki sposob:

<form method="post">

								<input id="answer" type="image" src="img/ok.png" value="submit" title="Wybierz najlepsza odpowiedź" onClick="zmiana();" />

								</form>
 <script  type="text/javascript">

 function zmiana()
 {
	
	 
	document.getElementById('answer').style.backgroundColor='red';
	
 }
 
 
 </script>
 

ale nie dziala...

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 16 lipca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
edycja 16 lipca 2016 przez ScriptyChris
jeśli dobrze Cie zrozumiałem, to możliwe, że nawet sam CSS tutaj wystarczy: http://codepen.io/ChrissP92/pen/rLpPJo?editors=1100

Chociaż, jesli po kliknięciu kolor ma być utrzymany na stałe, to trzeba użyć JS: http://codepen.io/ChrissP92/pen/pbpGpx
komentarz 16 lipca 2016 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
Przekopiowalem do skryptu i po kliknieciu w przycisk nie robi sie zielony...
komentarz 16 lipca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Jakieś błędy w konsoli?

Gdzie konkretnei w HTML wstawiłeś kod?
komentarz 16 lipca 2016 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
echo<<<END
						

			<button id="btn" class="best-answer">Najlepsza</div>
END;

pomiędzy Tagi php

komentarz 16 lipca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Pytałem o błędy w konsoli przeglądarki i cały kod HTML (może w źle podpiąłeś JS i/lub CSS).
komentarz 19 lipca 2016 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
Wszystko zadziałało przycisk robi sie zielony ;) z tym ze po odswiezeniu strony ponownie zmienia mi sie na czarny ...hmmm
1
komentarz 19 lipca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Po odświeżeniu strony JavaScript ładuje się od początku - więc i wprowadzony efekt przestanie być widoczny. Musisz zapisać gdzieś kolor tego przycisku, np. w localStorage, albo w bazie danych, aby JS sobie za każdym razem mógł sprawdzić, jaki kolor tam ma być ustawiony.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 lipca 2016 przez Mlody89 Mądrala (6,920 p.)
wybrane 9 grudnia 2016 przez hiper007
 
Najlepsza

Nie lepiej by było ci dodać to w CSS przy użyciu pseudoklasy :active ? np:

#answer:active {
  background-color: red;
}

 

komentarz 16 lipca 2016 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
Tak ale mi chodzi oto ze po kliknieciu ma sie zmienić kolor na stałę...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 6,665 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2017 w JavaScript przez henohiki123 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 284 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w HTML i CSS przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 597 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w JavaScript przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...