• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zakup używanego procesora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
545 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
Cześć, zastanawiam się nad zakupem używanego procesora Intel. Według sprzedawcy procesor jest w 100% sprawny i daje na niego parę dni gwarancji. Jednak nawet jeśli z pozoru działa i pracuje prawidło to czy może on posiadać jakieś usterki, które wyjdą na jaw w późniejszym czasie? :> Co warto byłoby sprawdzić?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 lipca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
sprawdź czy piny nie są dolutowane(mogły być złamane i dolutowane, mógłby się roztopić lut w czasie pracy procesora),

oraz sprawdź czy się nadmiernie nie grzeje, może być coś uszkodone, popatrz czy metal na górze nie jest poobijany, itd
komentarz 17 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
nawet jezeli jest lutowany to nic sie nie stanie cyna sie  nie roztopi(temperatura topnienia cyny to 231 stopni) procesor nie ma wiecej niz 80stopni, jedynie zwrocil bym uwage na "blaszke" ktora jest pokryty procesor
komentarz 17 lipca 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Procesory Intela już od dawna mają piny w sockecie.
+1 głos
odpowiedź 16 lipca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Martwi mnie te ...."parę dni"...Sprawny procesor...to sprawny procesor.Niechaj te "parę dni" wsadzi sobie gdzieś.Poszukaj innego sprzedawcy.

Pozdrawiam :)
komentarz 17 lipca 2016 przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
Konkretnie jest to 30 dni. Wiem to trochę więcej niż parę :) Nie wiem czy to mało czy wystarczająco.
komentarz 17 lipca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
To już nie jest "parę dni" tylko gwarancja "rozruchowa" na używany sprzęt.Tak jest sprawiedliwie.

Wyobraź sobie że Jesteś sprzedawcą i sprzedajesz sprawny procesor.

Umiejętność dogadania się jest ważna,oraz pewność.Czy CPU który chcesz zakupić,będzie w 100% pasował do twojej płyty głównej.

To ważne,by nie wyjść na przysłowiowego głupka w momencie reklamacji.

Przepraszam że tak piszę,ale widziałem w życiu wiele.

Pozdrawiam :)
komentarz 19 lipca 2016 przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
Dzięki, dziś otrzymałem procesor, pady wyglądają dobrze, ale ma taki mały odprysk, kropeczka na zdjęciu poniżej w górnej części (obok odprysku, niewidoczna na zdjęciu, jest rysa w stronę górnej krawędzi) czy to normalne? :)

http://zapodajfoto.pl/images/2016/07/19/IMG20160719130049.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/07/19/IMG20160719130126.jpg
0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2016 przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)

@Odświeżam

Dodam, że jeszcze nie mam pozostałych podzespołów żeby móc sprawdzić jak działa pod obciążeniem, ale w najbliższym czasie wybiorę się do kogoś kto mógłby mi go sprawdzić.

Pady wyglądają dobrze, ale ma taki mały odprysk, kropeczka na zdjęciu poniżej w górnej części (obok odprysku, niewidoczna na zdjęciu, jest rysa w stronę górnej krawędzi) czy to normalne? :)

http://zapodajfoto.pl/images/2016/07/19/IMG20160719130049.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/07/19/IMG20160719130126.jpg

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 495 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 857 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,002 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez maxiq Nowicjusz (160 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...