• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 Mobile

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,679 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Urządzenia mobilne przez Student Początkujący (350 p.)
W dniu premiery smartfonu Microsoft Lumia 950 (grudzień 2015) system Windows 10 Mobile nie działał nawet na miarę średniopółkowych smartfonów. Działał, jak czytałem w niektórych opiniach tego urządzenia, "tragicznie". Od premiery aktualizacji mobilnego windowsa do wersji Windows 10 Mobile już trochę minęło (marzec 2016). Zastanawiam się nad aktualizacją Windowsa Phone 8.1 na Lumi 735. Jednakże ostrożności nigdy dość. Przejrzałem wczoraj kilka serwisów, poczytałem opinie, obejrzałem recenzje i okazuje się, że zdania na temat Windowsa 10 Mobile są podzielone. Jednym użytkownikom system "śmiga jak żyleta", drugim "dostaje czkawki". Po prostu północ-południe. W takim wypadku należałoby polegać na własnych doświadczeniach, ale niestety aktualizacja systemu (do wersji ponoć nie najlepiej działającej) na telefonie, którego używam codziennie, nie za bardzo mi odpowiada. A może ktoś ma jakieś doświadczenia związane z Windowsem 10 Mobile? Czy faktycznie działanie systemu zostało poprawione aktualizacjami? Czy jest tak jak mówią w Internecie, że śmierć mobilnego Windowsa już nadeszła?... bo przecież w sklepie Windows nie ma gry Pokemon Go, po prostu tragedia - to jest sarkazm.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 14 lipca 2016 przez Student
 
Najlepsza
Akurat wczoraj instalowałem na swojej Lumii 640 LTE Windowsa 10. Zapytasz pewnie dlaczego dopiero wczoraj, więc od razu powiem: bo wcześniej nie dostałem aktualizacji. Wyszła dawien dawno temu, pobrałem dedykowaną aplikację do sprawdzania aktualizacji i co jakiś czas z ciekawością sprawdzałem uaktualnienie - bez skutku, do wczoraj. Żeby było jeszcze ciekawej mogę powiedzieć, że mam telefon niebrandowany - kupiony normalnie w sklepie, operator do niego ręki nie przykładał więc tym bardziej bardzo długo to trwało. No ale jak to się mówi lepiej późno niż wcale, słyszałem też różne opinie o Windows 10 Mobile, ale stwierdziłem, że zaryzykuję i zainstaluję.

Przechodząc już do samego systemu muszę powiedzieć, że u mnie wszystko działa tak jak trzeba. Wszystkie dane zostały zachowane, instalacja trwała chwilkę (potem doinstalowałem jeszcze jedną aktualizację) i przebiegła bez problemów. Od wczoraj telefon sobie działa i wszystko jest w porządku. Na plus na pewno kilka drobnych nowych funkcji czy odświeżenie większości aplikacji Microsoftu. Edge w mojej ocenie działa dużo lepiej niż Internet Explorer. Na Windows 10 są wreszcie lepsze aplikacje Facebooka i Messengera (stworzone przez samego Facebooka, na WP 8/8.1 to były bodajże dzieła Microsoftu). Na minus zaliczyłbym wciskanie wszędzie na siłę Skype - kontakty jakoś dziwacznie łączą się z tymi ze Skype, w wiadomościach jest opcja wysyłania czy nawet zapraszania do tego Skype... Znacząco za bardzo na siłę. A no i nie wiem z czego wynika taki problem, ale po kliknięciu ikony lupy na pasku nawigacji czy też wybrania opcji trybu nocnego w panelu powiadomień uruchamia się przeglądarka z wyszukiwarką i wpisaną frazą "{searchTerms}". Podejrzewam, że może to być wynik braku Cortany w naszym kraju która miałaby te funkcje obsługiwać (przynajmniej wg mojej wiedzy nie ma jej w wersji polskiej). Jakoś specjalnie z tego nie korzystałem więc nie przeszkadza mi to, ale minus za niedopracowanie.

Fakt, też słyszałem bardzo różnorodne opinie - mam nawet kolegę który też ma Lumie (ale jakiś tańszy model) i nie miał tyle szczęścia co ja. Ciągle napotyka problemy, to budzik nie chce dzwonić, to zegar na głównym ekranie po odblokowaniu wyświetla się z małym opóźnieniem, to bateria niby jakoś krócej trzyma. Niby nic wielkiego, ale uciążliwe sprawy. U siebie nie doświadczyłem nic z tych rzeczy.

Tak więc cóż... Wszystko co mi przyszło do głowy napisałem. Czy mobilny Windows już odchodzi tego nie wiem. Z pewnością jego udziały ciągle maleją, a i tak są małe. Jeśli ktoś oczekuje wszystkich najnowszych gier i miliona aplikacji to z pewnością Windows Phone/Mobile nie jest dla niego. Sporo użytkowników skarży się na problemy z W10 także można powiedzieć, że jest to po prostu niezbyt dopracowany system. I na tym na pewno też tracą. A pominę fakt, że aktualizację dostałem dopiero po kilku miesiącach od jej faktycznej premiery. Ja jednak jestem z telefonu i Windowsa zadowolony, nie przypominam sobie abym dostrzegł jakieś lagi czy przycięcia, a aplikacji ma jak dla mnie wystarczająco. W razie czego mam jeszcze tablet z Androidem, tam mogę skorzystać jak rzeczywiście na Windowsie czegoś nie ma. Chociaż przy okazji mówiąc nie będę ukrywał, że zastanawiam się nad zmianą telefonu niedługo - kończy mi się umowa na abonament i znalazłem wyjątkowo korzystną ofertę z telefonem. Tak, byłby to telefon z Androidem. Do Windowsa nic osobiście nie mam (chociaż z relacji wielu osób można by mieć wiele), ale wrogiem innych systemów też nie jestem więc dlaczego by teraz dla odmiany nie spróbować czegoś innego. 2 lata ten telefon już mam, nie narzekam.

I na tym chyba zakończę tą przydługą odpowiedź. Co chciałem powiedziałem, może do czegoś Ci się to przyda ;)
komentarz 14 lipca 2016 przez Student Początkujący (350 p.)
Moja Lumia jest brandowana (operator Orange) i też dopiero w tym tygodniu aplikacja "Doradca uaktualnienia do Windows 10" wyświetliła, że aktualizacja jest dostępna i mogę ją pobrać.
komentarz 14 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ja również korzystam z usług operatora Orange, ale telefon brandowany nie jest więc właściwie powinien wg mnie dostać aktualizację niezależenie od operatora. Wyszło tak że dostałem dopiero teraz.
komentarz 23 lipca 2016 przez Programista3 Gaduła (3,390 p.)

Ja również mam Lumie 640 LTE a aktualizację do Win 10 dostałem zaraz po ogłoszeniu rozpoczęcia aktualizacji (marzec).

Co do problemu z przyciskiem lupy (aplikacja Wyszukiwarka) to jest jakiś problem z regionem, nie dawno na chwilę zmieniłem w ustawieniach region na Stany Zjednoczone z ciekawości czy dla tego regionu jest Cortana i zamiast Cortany znalazłem tylko działającą Wyszukiwarkę. cheeky Zaskoczyło mnie to że nawet w regionie ustawionym na Stany  nie ma Cortany (myślałem że nie chce im się dodać języka Polskiego i dla tego nie jest dostępna u nas, chociaż wystarczyło przenieść język z Win 8 do 10). Z Cortany nie raz korzystałem i trochę mi jej brakuje w Win 10.

komentarz 23 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ja w tej chwili już nie korzystam z Lumii 640, jak wspominałem zmieniłem telefon.

A Lumie oddałem bratu i problem z lupą się sam rozwiązał - zrobiłem reset do ustawień fabrycznych aby brat mógł sobie wszystko od nowa poustawiać i teraz wyszukiwarka i przycisk lupy działają mu normalnie, przynajmniej nie zauważyliśmy żadnych problemów. Także po prostu coś gdzieś u mnie musiało najpierw nie zaskoczyć tak jak trzeba ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 506 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 390 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 236 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2016 w Urządzenia mobilne przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...