• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Reinstalacja systemu na SSD, skąd wziąć system ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
510 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Bartek Woźniak Początkujący (460 p.)
Cześć wszystkim,

nadszedł czas na zmianę dysku, z czym wiąże się oczywiście zainstalowanie windowsa. Aktualnie posiadam oryginalnego win7 na laptopie, nie dostałem żadnej płytki ani nic. Za to mam nalepkę z numerem seryjnym windowsa na spodzie laptopa. Wyczytałem, że można wejść na stronę Microsoftu, wrzucić numer i mam obraz ISO windowsa. Niestety, przy próbie weryfikacji wyskakuje informacja, że "klucz dotyczy oprogramowania preinstalowanego". Czyli mam się zgłosić do sklepu, gdzie kupowałem laptopa ?

Druga sprawa : czy z instalacją win7 na SSD nie ma żadnych problemów ? Czytałem gdzieś, że czasami dzieją się dziwne rzeczy.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2016 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
nie wiem z jakiej strony próbowałeś pobrać ISO, ale zobacz na
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

co do problemów to możesz je napotkać podczas aktywacji windowsa gdy masz laptopa z wersją windowsem w wersji OEM, wtedy faktycznie klucz z nalepki może nie działać
komentarz 12 lipca 2016 przez Bartek Woźniak Początkujący (460 p.)
Dokładnie z tej strony próbowałem ściągnąć.
komentarz 12 lipca 2016 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
czyli prawdopodobnie masz wersję OEM, napisz na priv to poradzę Ci co zrobić, nie chcę łamać regulaminu
komentarz 12 lipca 2016 przez Bartek Woźniak Początkujący (460 p.)
Napisałem, więc możesz tam looknąc :P
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Nie powinno być problemu. Ja tak robię na swoim laptopie. recovery od razu poszło w odstawkę razem z całym syfem od producenta. Klucz powinien działać na tej samej wersji i języku systemu. U mnie tak właśnie działa.
Starsze wersje Windowsa 7 miały chyba problemy z instalacją w trybie AHCI. Najlepiej znajdź sobie obraz z najnowszymi aktualizacjami. Ten na stronie M$ jest wyłącznie z SP1. Updatowanie takiego systemu to będzie katorga.

Bodajże w lipcu 2015 M$ zaktualizował obrazy Windowsa 7.

Możesz także zrobić tokena i aktualizować system tokenem.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,410 wizyt
pytanie zadane 27 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez pytajacy090 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,310 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Morek Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...