• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka Laravel czy JavaScript

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,489 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez FryDry Nowicjusz (190 p.)
Witam.

Stanąłem przed sporym dylematem. Planuję zakupić kurs, ponieważ jeste głodny wiedzy, jednak nie wiem w który kurs najpierw lepiej zainwestować.

Wiem, że nauka Laravel i Javascript to dwie odmienne rzeczy i właśnie w tym problem. Nie dawno skończyłem naukę podstaw Node.js i bez wątpienia przydałby mi się zaawansowany kurs JS, natomiast z PHP mam już duże doświadczenie i dobrze się z nim czuję.

Tu moje pytanie: Czy opłaca się bardziej poszerzać wiedzę z zakresu PHP o ten framework czy lepiej podnieść poziom w całym JS?

Kursy, które mam na oku pochodzą ze strefykursów:

http://strefakursow.pl/kursy/web_design/kurs_javascript_-_zaawansowany.html

http://strefakursow.pl/kursy/web_develop/kurs_laravel_-_tworzenie_aplikacji.html

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi i sugestie :D
komentarz 8 lipca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ciekawostka. Jeżeli to jest ten kurs co kiedyś reklamowali na fb, który skomentowałem to daruj go sobie ;) kasuja wszystkie komentarze które mówią nie tak jak by chcieli. Wszystko byle by reklama była i na takich jak Wy zbijać hajs. "Najlepszy framework". Dalej używają do tych kursów Adobe Dreamweaver? XD
tak jak ktoś napisał, dla tego czegoś masz laracasts.
komentarz 12 lipca 2016 przez strefakursow_pl Nowicjusz (100 p.)
Reklamy na FB są kierowane do różnych osób, więc czasami pojawiają się komentarze nie związane zupełnie z reklamowanym produktem, czasami też są to opinie osób, które nie zakupiły szkolenia i dokonują oceny jedynie na podstawie tytułu lub okładki. Uważamy, iż w sytuacji kiedy jest to płatna reklama to mamy prawo do ukrywania takich opinii.
Efik jeżeli twój komentarz był inny to proszę abyś dał znać.

Przykro, że przekreślasz tak potężny kombajn jak Dreamweaver, nie mniej jednak dla twojej informacji od ponad 2 lat kursy opieramy na Sublime Text, nie mniej jednak jest to tylko narzędzie do edycji, więc cały kod z kursu jesteś w stanie powtórzyć na dowolnym ulubionym przez siebie edytorze (nawet w notatniku).

Przypominamy o gwarancji jakości - jeżeli będziesz nie zadowolony z naszej publikacji to zwrócimy pieniądze.
komentarz 12 lipca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Przypominamy o gwarancji jakości - jeżeli będziesz nie zadowolony z naszej publikacji to zwrócimy pieniądze.

Wcale nie jest to takie cudowne. Macie najbardziej udziwniony proces składania reklamacji ze wszystkich firm z jakimi miałem do czynienia. 

Efik jeżeli twój komentarz był inny to proszę abyś dał znać.

I co, przywrócicie go? Nie przywrócicie.  

 pojawiają się komentarze nie związane zupełnie z reklamowanym produktem, czasami też są to opinie osób, które nie zakupiły szkolenia i dokonują oceny jedynie na podstawie tytułu lub okładki. 

Tonący brzytwy się chwyta. Przykro mi to mówić, ale na pewno kursy PHP nie są tym, czego się oczekuje od "wysokiej jakości" materiałów dydaktycznych. Za darmo Mirosław Zelent robi taki kurs dużo lepiej niż Ksawery Kargól.

Wniosek jest jeden - po prostu te kursy ssą - opinie o nich są znane, jedynie Wy u siebie na stronach usuwacie wszystkie negatywne komentarze.

Oczywiście nie odnoszę się do innych kursów, ponieważ ich nie mam. Możliwe, że te, które są tworzone przez kogoś innego, są dużo wyższej jakości.  

komentarz 29 września 2016 przez a.k.90 Nowicjusz (100 p.)

Dobrze by było specjalizować się w kilku językach, a nie tkwić tylko w jednym. Nie wiadomo co w życiu dalej może czekać. Ja już mam 35 lat i jeśli chodzi o nowe języki to mam taką zasadę życiową, że przynajmniej raz na 2 lata próbuję czegoś nowego, chociażby żeby poznać podstawy. Jeśli chodzi o kursy video to przeważnie sięgam do eduweb.pl. Moim zdaniem mają bardziej konkretne i sprecyzowane swoje szkolenia.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
wybrane 8 lipca 2016 przez FryDry
 
Najlepsza
Jeśli już na jakimś poziomie ogarniasz php to raczej nie warto zmieniać języka - strata czasu, a przeznaczenie mają podobne. Zostaje pytanie, czy oby na pewno potrzebujesz płatnego kursu. ;)
komentarz 8 lipca 2016 przez FryDry Nowicjusz (190 p.)
Nie zamierzałem zmieniać języka, tylko po prostu poszerzać horyzonty. Tak samo do nie dawna myślałem, aż nie zobaczyłem jak coraz większy potencjał zaczyna mieć JS i jak często zostaje wykorzystywany.

Na pytanie odpowiem pytaniem - a czy znajdę gdzieś kurs/informacje na takim samym poziomie co kursy oferowane przez strefę kursów? :D

Jak dla mnie są one świetne i bardzo szybko się z nich uczę. Jeśli masz jakieś propozycje, to jestem an nie otwarty ;)
+1 głos
odpowiedź 8 lipca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Generalnie do Laravela to ja polecam laracasts a nie jakieś strefykursów ;)
komentarz 8 lipca 2016 przez FryDry Nowicjusz (190 p.)
Zależy mi na polskich stronach/kursach, bo chciałbym zrozumieć wszystko jak najlepiej
4
komentarz 8 lipca 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
to polecam kurs angielskiego :V
komentarz 8 lipca 2016 przez FryDry Nowicjusz (190 p.)
xandros nie dobijaj xD
komentarz 8 lipca 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
tbh ma rację, dokumentacja jest najlepszą drogą do nauki danego frameworka
1
komentarz 25 kwietnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

A może Adonis.js? To taki Laravel-like framework dla Node.js
http://adonisjs.com/docs/3.2/overview

Właśnie piszę w nim CMSa... 
https://cdn.pbrd.co/images/8G1l26Din.png  
https://cdn.pbrd.co/images/8G2u0EvO0.png

Do PHP już raczej nie wrócę...

komentarz 13 grudnia 2017 przez pawmes Nowicjusz (160 p.)

FryDry - To oprócz wymienionych w tym temacie możesz zapoznać się z moim polskim kursem Laravel z aplikacją hybrydową https://courses.netprogs.pl/kurs-laravel-z-aplikacja-hybrydowa

0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
  1. Strefakursów ma bardzo słabe jakościowo kursy. 
  2. Laravela polecam dla osób które doskonale znają świat obiektowy i są świadomi jego złej architektury oraz pompatycznego łamania wielu zasad ogólnie przyjętych. 
  3. Jakbyś chciał dobre kursy to konkurencji nie ma na pewno eduweb. 
komentarz 12 lipca 2016 przez strefakursow_pl Nowicjusz (100 p.)
event15 na jakiej podstawie oceniasz nasze kursy? Czy możesz rozwinąć temat, podać jakiś argument?
2
komentarz 12 lipca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Posiadam kurs jQuery oraz dwa kursy php5. Równie dobrze mógłbym poczytać za darmo dokumentację PHP, ponieważ autor wyłącznie skupia się na pokazaniu funkcji języka.

Autor nie stosuje się to jakichkolwiek standardów PFIG. W kursie zaawansowanym pokazuje jak w sposób mistrzowski mieszać kod html z php.

Po prostu autor kursu moim skromnym zdaniem marnuje mój czas i pieniądze, ucząc mnie w taki sposób i takich rzeczy, które można mieć z powodzeniem za darmo, bez wysiłku.

Reklamacji również nie jest tak łatwo zgłosić - o ile nic się nie zmieniło.
1
komentarz 12 lipca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

 

Już sam ten obrazek pokazuje, że jakość kodu tworzonego chociażby w kursie PHP7 jest wątpliwa. 

komentarz 12 lipca 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Patrzac na ten kod nasuwa mi sie jedno pytanie. Warto deklarowac zmienna przed uzyciem? Zwlaszcza ze nie maja one tutaj okreslonego typu(a to przecie php7) i nie jest to OOP.
komentarz 27 lipca 2016 przez robson13 Nowicjusz (100 p.)
Może jestem średnio obiektywny, ale korzystałem z kursu javy od nich i z eduweb.pl i ten sam wniosek. Bardziej rozszerzone funkcje są pokazane (jak zaawansowany, to ma być zaawansowany), poza tym nie są one tak pogmatwane. Porównanie mam tylko tutaj, dalej już tylko po eduweby sięgałem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 221 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2018 w PHP przez Carians Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 326 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 425 wizyt
pytanie zadane 15 września 2018 w PHP przez Maikel11 Początkujący (470 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...