• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programiści gier czy "reszta"

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
315 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Czytam właśnie książkę Elona Muska i jest fragment gdzie Musk mówi, że programiści gier są według niego najlepsi. I tak się zastanawiam co Wy o tym myślicie. Czy to ze względu na to, że muszą oni mieć matematykę i fizykę w jednym palcu co oznacza, że są naprawdę zdolni?

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Czy ja wiem, obydwie że tak powiem "profesje" mają swoje mocniejsze i słabsze strony. Ale w "resztę" wchodzi dużo różnych dziedzin, tacy np. hakerzy też mają ogromną wiedzę na temat ogólnie rzecz biorąc komputerów, sieci, programowania itd nie można powiedzieć że są gorsi ale są ukierunkowani w inną stronę.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Tak, programowanie gier wymaga najwięcej wiedzy, umiejętności, logicznego myślenia i umiejętności optymalizowania. No i cierpliwości do np C++ :D
komentarz 30 czerwca 2016 przez niezalogowany
Mylisz się, jest wiele profesji które wymagają znacznie więcej informatycznej wiedzy niż programista gier.
komentarz 30 czerwca 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Jasne, jeżeli chcemy pracować w Google to znajomość składni pythona nie wystarczy. Jeśli chodzi o informatyczną wiedzę to oczywiście, programista gier raczej potrzebuje więcej matematycznej i fizycznej, z którą znaczna większość polskich programistów, z tego co wiem, niewiele ma do czynienia. No jednak od dawna można się spotkać z opinią, że programiści gier są jednymi z najzdolniejszych programistów. Z perspektywy pracodawcy wolałbym zatrudnić człowieka, który napisał kilka własnych, dosyć skomplikowanych gier, niż kandydata na programistę Javy/C#, który programowaniem zajmował się tylko na studiach ;p

Wydaje mi się, że z takich casualowych programistów, po prostu programista gier jest zdecydowanie najwyżej.
komentarz 30 czerwca 2016 przez niezalogowany
Ty myślisz o programowaniu w C++/C#/Javie ja myślę o programowaniu niżej poziomowym bliżej sprzętu, kernela (C, Asm) czyli o sytuacjach gdzie trzeba wiedzieć co się dokładnie robie, jak działa dany język no i sam sposób działania komputera. A ta wiedza jest przydatna w zrozumieniu dlaczego robi się w coś konkretny sposób, bo inny jest potencjalnie niebezpieczny.
komentarz 30 czerwca 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
No tutaj masz rzeczywiście rację.

W przypadku wysokopoziomowego programowania jednak programiści gier nie wydają się mieć żadnej konkurencji.
komentarz 30 czerwca 2016 przez niezalogowany
Znowu można się kłócić, bo znowu zależy jakie projekty zestawimy: weżmy choćby usługę chmurową napisaną w części w C++, albo program do zarządzania stanem magazynów, wystawianiem faktur w dużej firmie w zestawieniu z większą grą pisaną w dowolnym next-genowym silniku typu Unity, UnrealEngine 4 a zobaczymy że w obu przypadkach program do napisania jest nietrywialnym zagadnieniem

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 199 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 187 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2021 w JavaScript przez hakiros54 Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...