• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Flash ktokolwiek? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
340 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany

Apple teraz masowo zachęca to wyłączenia flash i się nie dziwie html 5 miażdży flash'a przez jego wydajność i ilość dziur apple wiedziało o losie flash'a już w 2007 gdy ich mobilny ios (wtedy iphone os) nie wspierał flash'a

 

I teraz pytanie jak u ciebie jest z flashem zachęcam też do dyskusji 

Możliwe odpowiedzi:
Mam włączony flash player (3 głosów, 13%)
Nie mam włączonego flasha (2 głosów, 9%)
Odinstalowałem flasha całkowicie (5 głosów, 22%)
Używam gdy potrzebuje normalnie jest wyłączony (13 głosów, 57%)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ja zrezygnowałem całkowicie z Javy w systemie, nie używam nawet IDE napisanego w Javie, no bo jak jak nie mam Javy :)

Z dziurawego flasha też chcę zrezygnować, ale jest mi na razie potrzebny pod Linuksem i działam czasem na flash 11 lub pepperflash. Ale widzę że różne strony z filmami przechodzą na HTML5 pomału, nie tylko youtube ale też cda.pl, więc idzie to wszystko w dobrym kierunku. Uważam że dziurawe Flash i Java powinny zdechnąć jak najprędzej. A korporacje, banki i tak mają alternatywy w Scala, Rust czy innych językach.
komentarz 26 czerwca 2016 przez Moonshine Mądrala (6,360 p.)
Uważam że "dziurawa Java" nie jest dziurawa tak jak myślisz ;) A jeśli nadal uważasz, że jest dziurawa, podziel się proszę swoimi spostrzeżeniami na temat jej dziur.

Prędzej my "zdechniemy" niż zdechnie oprogramowanie napisane w Javie dla korporacji. Myślisz, że dla banku czy innego korpo jest ważne w jakim języku napisane jest ich oprogramowanie? Ważne, że działa i jest tańsze w utrzymaniu niż w technologii xyz, ważne że są dostępni specjaliści, ważne że przez kolejne lata będą dostępni specjaliści.

Rozumiem, to jest tylko Twoja opinia o "zdychaniu", ale nie masz pojęcia o świecie.
komentarz 26 czerwca 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
No moja opinia, przecież nie napisałem tego za wszystkich. A pan chyba jest jakimś zagorzałym programistą Javy, ze tak silnie jej broni, tyle że ta pańska Java w 2015 roku była drugim najbardziej dziurawym oprogramowaniem zaraz po Apple :) Po drugie to co ja chcę, nie oznacza że od razu musi się to spełnić, tak nie mam pojęcia o świecie i Javy nic i nikt nie zmieni tego wspaniałego tworu. Masz rację pralki, smartfony i lodówki przeżyją nas(tak jak systemy napisane w C), ale samo JVM nie oznacza że przyszłość jest skazana tylko na Javę. Powoli z torcika Javy inne technologię będą skubać i tak jak Java szybko wyparła C++ po stronie serwera w korporacjach, tak samo jakiś nowy wynalazek może i te nieśmiertelną Javę w przyszłości zastąpić. Nikt nie zna przecież przyszłości.
2
komentarz 26 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
@Moonshine chodzi o aplety Java w przeglądarce – technologię tak starą, że aż śmierdzi trupem. I Java w takim wydaniu jest dziurawa.
0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Będę się czepiał ale:

Apple teraz masowo zachęca to wyłączenia flash

Um, nie, tylko narzekają że jest nieaktualny i opcjonalnie można go wyłączyć.

W przeglądarkach wyłączanie flasha jeśli jest nieaktualny to całkowicie normalne zachowanie od lat.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 144 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 983 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2016 w JavaScript przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...