• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Raspberry Pi

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
574 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez hubot Dyskutant (9,100 p.)

Witam. Zakupiłem sobie już materiały do zrobienia serwera na Raspberry Pi w Javie pod deweloperkę i PHP pod mojego bloga. Mam:

  • kartę pamięci 32 GB microsd klasy 10 z adapterem,
  • power bank 5 V z dwoma wyjściami 2.1 A i 2.5 A o pojemności 20 Ah, jakby padło zasilanie w sieci,
  • zasilacz sieciowy 5 V 2,1 A,
  • radiatory by zapewnić chłodzenie procesorowi w Raspberry Pi.

Jednak gdy chciałem wgrać Raspbiana na kartę microsd pojawił się problem przy podłączeniu karty sieciowej USB TP-LINK TL-WN725N 150 Mbps Wireless N Nano USB Adapter. Ekran zaczął dziwnie migotać. Mój wyświetlacz to Waveshare 7 inch HDMI LCD. Gdy spróbowałem pobrać i zainstalować sterowniki dla tego wyświetlacza to mi nie chciał się uruchomić system. Ściągałem Raspbiana oryginalnego i najnowszego z oficjalnej strony, nie pirata czy z torrentów. Próbowałem też ze starszą wersją Raspbiana ale to nic nie dawało. Ściągałem też Raspbiana ze strony producenta wyświetlacza ale dotyk mi nie działał ani wi-fi mi nie chciało działać. Pomoże mi ktoś?

komentarz 25 czerwca 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)

tak side of topic:


PHP pod mojego bloga


 https://www.youtube.com/watch?v=TnA-2HTJMOE
Pamiętaj też, że jak sieć ci padnie, to razem z internetem. Internetu z karty nie licze, bo patrz filmik.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Kolega Blacha zasugerował sprawdzenie zasilania.

Proponuję wyposażyć się w miernik uniwersalny.

Po podłączeniu zasilania do urządzenia sprawdź woltomierzem napięcie na zaciskach zasilających urządzenie.

Zalecane jest też sprawdzić pobór prądu amperomierzem(dla przypomnienia,włączony szeregowo między urządzenie a zasilanie)

Po włączeniu USB TP-link do urządzenia wykonaj pomiary napięcia i prądu.

Dlaczego tak sprawdzić?

Może się okazać że wydajność mocy z Twojego zasilacza jest za mała.Podłączenie każdego dodatkowego urządzenia powoduje spadek napięcia powodujący zakłócenia całego systemu elektronicznego.

Jeśli do urządzenia wraz zasilaniem masz podłączony powerbank,to część mocy zasilania idzie na jego ładowanie.

Wykonaj pomiary z  podłączonym tylko zasilaczem(bez powerbank)

Uważaj z pomiarami szczególnie z amperomierzem można zrobić zwarcie(szeregowo,przypominam)
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
Od niedawna również jestem właścicielem PI w wersji 3 i jak dotąd to Arch mi najlepiej działał i to chyba najlepsza opcja pod serwer.

Co do twojego raspberry, jaki to dokładnie model? Jak 3 to musisz zaopatrzyć się w silniejszy zasilacz (przynajmniej teoretycznie potrzebuje on 2.5A, chociaż mi bez użycia GPU nie przekroczył 0.5A). Ponadto w wersji 3 masz wbudowane wifi.

W każdym razie sprawdził bym zasilanie. Ponadto uważał bym z użyciem dwóch powerbanków. Z opisu wnioskuje że to różne modele i (chociaż się nie znam) wydaje mi się że gdy zaczną dawać różne napięcia mogą szybko się nawzajem rozładować.
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Mój model to 2B. Na takiej jednej karcie 8 GB klasy 4 microsd z Raspbianem z zainstalowanymi sterownikami do wyświetlacza działa świetnie karta sieciowa. Na Windows 10 IoT Core też jest problem migotania ekranu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 598 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Inne języki przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 1,468 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...