• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zabezpieczyć przed usunięciem dane na macu używając hasła?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
364 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Augustulus11 Nowicjusz (130 p.)
Jak zabezpieczyć pliki na macu przed usunięciem używając komendy w terminalu? Czy da się zabezpieczyć dane przed usunięciem używając hasła? Używając DiskUtility mogę jedynie zabezpieczyć dostęp do pliku, ale nie uchronić go przed usunięciem. Używam jednynie konta administratora, nie mam innych kont na komputerze i nie zamierzam mieć. Mój problem polega na tym, że mam na maku pewien plik, którego nie chcę stracić, nie chcę żeby rodzina mi go usunęła.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Zarchiwizuj go na jakiejś karcie SD,pendrive,lub CD.Schowaj do szafy(w bezpiecznym miejscu) i po kłopocie.Nawet jak padnie dysk,plik będzie bezpieczny :)

Zapamiętaj gdzie ukryłeś nośnik z plikiem.Pozwoliłem sobie zażartować :)

Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Wrzucić sobie ten plik do Google Drive i po kłopocie:D

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,187 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,462 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2015 w C i C++ przez Jakub Śliż Użytkownik (940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2016 w HTML i CSS przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...