• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zaczynasz z arduino/elektroniką masz dużo pytań? odpowiem ci na nie! :D

Object Storage Arubacloud
+24 głosów
1,592 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2016 w Offtop przez niezalogowany

Chciałbym pomóc każdemu który zaczyna zabawę z Arduino i nie wie jak zacząć ja już przez to przeszedłem i chce przekazać swoja wiedzę dalej i zarazem zmniejszyć ilość pytań na temat elektroniki na tym forum na które nikt (w większości) nie odpowiada 

 

Często zadawane pytania

  • Jaki zestaw arduino wybrać
  • Czy moduł X zadziała z moim arduino 
  • To nie działa próbowałem ,,wszystkiego" 
  • Chce zrobić X czy to zadziała 

 

Znam się też na pojazdach latających jeden pokazałem tu: http://forum.pasja-informatyki.pl/135741/moj-quadcopter

 

Więc jak planujesz jakiś elektroniczny projekt lub coś na kształt tego chętnie ci pomogę :D

 

 

komentarz 30 sierpnia 2016 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Czy elektronka jest drogim hobby? Elektronika w sensie mikrokontrolery typu atmeta, arduino?
komentarz 23 czerwca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)

Zainteresowałem się kiedyś tym i podstawowy zestaw Arduino Uno + diody + wyświetlacz + rezystory kosztował 185 zł. Teraz widzę że mają jakąś promocję -10zł czyli 175 zł. Zestaw możesz zobaczyć tutaj.

komentarz 23 czerwca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Tylko, że ty kupiłeś oryginalne arduino, a można nabyć tanie klony, które ponoć nawet działają :D
komentarz 23 czerwca 2016 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce poprostu spróbowac, czy go to zainteresuje, to dużo lepiej byłoby kupić na ebayu

http://www.ebay.com/itm/NEW-UNO-R3-ATmega328P-CH340-Mini-USB-Board-for-Compatible-Arduino/311155383820?_trksid=p2045573.c100034.m2102&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D36866%26meid%3D95e714283ce6479bbda5962d72dac2f7%26pid%3D100034%26rk%3D1%26rkt%3D8%26mehot%3Dpp%26sd%3D281773614871

Do tego kilka diód, rezystorów, może jakiś czujnik za dwa dolary i można zaczynać programowanie.
komentarz 23 czerwca 2016 przez niezalogowany
Musisz próbować
komentarz 25 listopada 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
miałem klona za 3 dychy UNO ale gdy się skapnąłem że trzeba do tego mnóstwo pierdółek dokupić + fakt że połowy z nich nie znajdę w stacjonarnym sklepie (nie umiem robić internetowych zakupów chyba, ostatnio na oszustów trafiłem) to zrezygnowałem. No i fakt że embbeded mnie niezbyt rajcowało. Bardziej uniwersalne są zwykłe minikomputery - choć co prawda droższe.
+2 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2016 przez Krystian Ołowiak Nowicjusz (220 p.)
Wiataj, czy posiadasz doswiadczenie w temacie wykorzystania arduino a w szczególności modulu wifi, w tym najpopularniejszym ostatnio ESP8266 do budowania sieci IoT ? Czy masz jakies materialy internet, ksiazka jak sie do tego zabrac zeby obsluzyc arduino z poziomu strony http (wysylanie polecen, odczytywanie stanow itp)?
komentarz 22 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Wiataj, wiataj... ;)
komentarz 22 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Tak mam w tym doświadczenie chodź na PW odpowiem ci na pytania :D
7
komentarz 23 sierpnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Dlaczego na PW? Szkoda trochę tej wiedzy, którą ktoś inny mógłby wykorzystać, gdybyś umieścił ją tutaj.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Nie chce robić bałaganu
komentarz 25 listopada 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
Możesz napisać artykuł, FAQ czy inną dokumentację... to nie problem.
+1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
A może jakaś seria poradników, w której opiszesz od czego zacząć zabawę z takim arduino? Coś typu poradnik dla idioty, tak aby każdy był w stanie to zrozumieć :P
komentarz 22 sierpnia 2016 przez niezalogowany
A pełno takich w internecie ja chce pomóc jak nie znajdziesz odpowiedzi w internecie
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Czy da się przy pomocy arduino splittować kanały audio, aby można było nadajnikiem WiFi podłączonym do arduino połączyć się z odbiornikami wifi i przesyłać tam zesplittowane kanały? (chcę sobie na arduino zrobić bezprzewodowe kino domowe :D)
komentarz 23 sierpnia 2016 przez PawełN Mądrala (5,340 p.)
Czy chodzi o to aby dźwięk ze źródła wychodził w postaci cyfrowej (jakieś Dolby 5.1) do nadajnika arduino, który je zdekoduje, rozdzieli kanały, zakoduje ponownie i wyśle pojedyncze kanały audio przez wifi do odbiorników arduino, z których każdy będzie wzmacniaczem podłączanym bezpośrednio pod głośnik?
komentarz 23 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
tak, dokładnie o to mi chodzi :D Possibur czy nie possibur? :D
komentarz 23 sierpnia 2016 przez PawełN Mądrala (5,340 p.)
Da się :) Choć bez zamkniętych kodeków Dolby byłoby o rząd wielkości łatwiej.
0 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez Krystian Ołowiak Nowicjusz (220 p.)
Witam forumowiczów.

Od kilku dni borykam się z takim problemem:
Chcę wykonać tester, który będzie działał jako detektor zwarciowy sprawdzający przejścia pomiędzy wszystkimi kombinacjami 4 wyprowadzeń, ma działać w następujący sposób.

funkcja 1,
pin0 - stan niski, ponieważ do odczytu użyłem (INNPUT_PULLUP)
piny - 1,2,3 - sprawdzenie czy stan niski został wykryty, jak wykryty to zapala diodę na pinach 8 lub 9 lub 10

następnie funkcja 2,
pin 1 - stan niski,
piny - 0,1,3 - sprawdzenie czy stan niski został wykryty, jak wykryty to zapala diodę na pinach 7 lub 9 lub 10

itd.

Na obecną chwilę mój kod działa dobrze ale dla osobnych funkcji, jak zapisać kod żeby:
- dla funkcji 1 kod wykonał się a jak wykryje stan niski i zapali diodę to się zatrzyma;
- dla funkcji 2 zmieni stany logiczne na pinach ("zapomni ustawienia z funkcji 1") ponadto wykona się tylko wtedy jeżeli funkcja 1 nic nie zwróciła w sensie nie zapaliła żadnej diody,
- program musi wykonać wszystkie możliwe kombinacje dla 4 pinów w sensie detekcji "zwarcia" i zatrzymywać się w momencie wystąpienia któregoś z nich i zwrócenie sygnału w postaci zapalenia diody.

Będę zobowiązany za każdą poradę.
0 głosów
odpowiedź 15 lutego 2017 przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
Witam!

Mam pomysł aby wykorzystać arduino do stworzenia pulsoksymetru, znalazłem w sieci fajne czujniki tętna ludzkiego, i moje pytanie: czego użyć aby pomiar z czujnika odbywał się drogą bezprzewodową do np telefonu, komputera, smartwatch'a, czyli w praktyce wyglądało by to tak: czujnik przyczepiony do palca, dane przekazywane są do arduino a z arduino do komputera, wszystko oczywiście bezprzewodowo i czy lepiej użyć do tego arduino uno czy nano ???
komentarz 2 marca 2017 przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
Trochę przerobiłem swój projekt mianowicie zrezygnowałem z bezprzewodowej transmisji, i teraz tak : użyłem płytkę arduino nano, czujnik pulsu, wyświetlacz 2x16, oraz chciałbym do tego dołączyć moduł kart pamięci, i moje pytanie brzmi jakej baterii do tego użyć aby zasilić cały ten układ?
komentarz 2 marca 2017 przez niezalogowany
Ładowanie: http://www.ebay.com/itm/New-5-pcs-Micro-USB-5V-1A-TP4056-Lithium-Battery-Charging-Board-Charger-Module-/112307281042?hash=item1a26091c92:g:YSIAAOSwtfhYp7Nn

 

Akumulator: http://www.gearbest.com/batteries/pp_186582.html?wid=21

 

Ładowarka bardzo fajna bo ładuje wszystko z microUSB i posiada też zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowanie/przeładowaniem ogniwa
komentarz 5 marca 2017 przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
https://botland.com.pl/akcesoria-do-kart-pamieci/2696-modul-czytnika-kart-micro-sd-pololu.html?search_query=modul+czytnik+kart+pamieci&results=93

Chce użyć takiego modułu, moje pytanie co mam teraz zrobić jak już mam zajęte porty zarówno 5V oraz 3,3V ?
komentarz 5 marca 2017 przez niezalogowany
Proste tam na płytce stykowej gdzie podłączyłeś 3.3v / 5v podepnij ten czytnik
komentarz 5 marca 2017 przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
Kurde takie oczywiste a nie wpadłem na to XD dzięki wielkie :)
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2017 przez BigRedChick Początkujący (250 p.)
Odkopuję temat sprzed kupy czasu, ale jak nie Ty to kto :P

https://forum.pasja-informatyki.pl/258930/arduno-czytnik-rfid-nie-odczytuje-karty
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Chce zaprogramować robota, żeby skręcał o konkretny kąt niezależnie od wagi, naładowania baterii itd, Myslalem o jakims module kompasu i potem np. sprawdzałby o ile stopni przesunie się w 50ms i z proporcji obliczał  ile jeszcze czasu będzie potrzebował. Czy to jest dobry pomysł czy może można zrobić to jakoś łatwiej?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 489 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2016 w Sprzęt komputerowy przez goran. Użytkownik (930 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w Mikrokontrolery przez programer Obywatel (1,190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 298 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2015 w C i C++ przez Jakub7 Początkujący (300 p.)

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,517 komentarzy

61,933 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...