• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Paski błędu grafiki na ekranie laptopa

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
823 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez babiak Obywatel (1,810 p.)
Witam,

znajomy podrzucił mi laptopa, który przestał się włączać. Totalnie czarny ekran, nawet nie było widać by ten czarny ekran się trochę rozjaśnił. Absolutnie nic, nawet żaden napis od BIOSu czy czegokolwiek.

Wyczytałem, że przyczyną tego mogą być RAMy. Zepsuły się i nic nie rusza. Jednak to nie było przyczyną ponieważ włożyłem moje działające i było to samo.

Podłączyłem monitor zewnętrzny i już ujrzałem co nieco ;) Co prawda nie mogłem normalnie uruchomić laptopa ponieważ przed ekranem logowania wyskakiwało okienko do "naprawy systemu" czy coś podobnego. "Naprawę systemu" zostawiłem chyba na ponad godzinę i nic. Pasek cały czas leciał w kółko - zwiecha. Kilka resetów i zrozumiałem, że tego kroku nie da się pominąć, ponieważ "Naprawa systemu" nie działała a nie zgadzając się na nią komputer się po prostu resetował.

Dało się włączyć tryb awaryjny, który nie wymagał "Naprawy systemu" więc dzięki temu odzyskałem wszystkie pliki na, których zależało znajomemu. Chcę zaznaczyć, że w tym trybie awaryjnym laptop chodził jak burza. W tym trybie awaryjnym cofnąłem system jak najdalej się da jednak nic to nie dało. Wszystkie wyżej wymienione dolegliwości nie ustąpiły.

Mając dane mogłem spokojnie sypnąć formata. Tak więc zrobiłem. W pewnym momencie włączył się ekran na laptopie i już myślałem, że wszystko gra.

Tu się pojawił jednak problem. Przed formatem usunąłem wszystkie dostępne partycje (nawet tą 100mb - Win7) i utworzyłem je na nowo. System zainstalowałem na C. Świeży i goły system, a chodzi jak ... nic nie da się zrobić. Jak złapię okno i przesunę je kilka centymetrów obok to bez przesady ale przesuwa się 5 sekund. Klikając w start to pojawi się też po 5 sekundach itd. Na dodatek pojawiły się takie czarne paski (inne kolory pikseli w tych paskach też są: białe, fioletowe, różowe, niebieskie) na ekranie. Określiłem je jako "błąd grafiki". Na zdjęciu może być je kiepsko widać. Nie ściągnąłem jeszcze sterów ale tak to nie powinno na pewno wyglądać. Już kiedyś robiłem mu formata i nie było takich pasków czy okna nie dało się przesunąć.

Co z tym się w ogóle stało, da się coś z tym zrobić? Coś z grafiką?

Laptop bez żadnych zmian: Toshiba Satellite A300D - 15h

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Mi wygląda na uszkodzony inwerter w matrycy, jak się nie znasz to czemu się podejmujesz naprawy? Niech zaniesie do serwisu który mu wymieni i nie uszkodzi przy tym niczego wraz z obudową :P
komentarz 20 czerwca 2016 przez babiak Obywatel (1,810 p.)
Bo chciałem spróbować ;) Zainstalowałem wszystkie sterowniki i w sumie pomogło. Czyli chodzi jak żyleta ale martwi mnie to, że jak zamknąłem ekran od laptopa i otwarłem to pojawiły się te paski błędnych pikseli. A po resecie laptopa znów było w porządku ... Pewnie skończy się na serwisie :/
komentarz 23 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Między matrycą a płytą główną laptopa istnieje połączenie "kabelkowe" ruch pokrywy prawdopodobnie powoduje przerwy na kabelku.

W serwisie może się też okazać że wskazana jest konserwacja chłodzenia.

Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 403 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 193 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Cimciurimciu Nowicjusz (120 p.)
–2 głosów
0 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 20 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez Pan kaktus Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...