• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Liceum przez Internet, robił ktoś z Was?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
58,973 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
Jak w temacie, jakieś uwagi? Zastanawiam się nad właśnie taką formą, aby móc następnie uzyskać maturę i iść na studia.

Okres standardowy to 3 letnia nauka (ok. 80pln miesięcznie = 2 880 PLN) jednak widziałem też możliwość zrobienia liceum ekspresowa w rok czasu (np. www.naukaprzezinternet.pl = 849 PLN) może ktoś z Was robił liceum w rok czasu i może powiedzieć coś sensownego?

3 lata to jednak sporo, a mam już 24 wiosny na karku, więc rozpatruję możliwość rocznego liceum.
komentarz 28 listopada 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ty tak poważnie? W rok zrobić eksternistyczną maturę? ;) :) :)

W rok to można zrobić byle jaką szkołę i skończyć ją byle jak, klient płąci, klient wymaga.

I dasz radę skończyć taką szkołę bez problemu.

Ale o maturze to zapomnij. Nie ma opcji.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 czerwca 2016 przez Declan Obywatel (1,000 p.)
Na pewno rok eksternistycznego liceum nie pozwoli Ci na zdanie matury.

Matura nie jest łatwym egzaminem, wymaga znajomości języka obcego w mowie i piśmie, przeczytania lektur lub choćby bryków, znajomości zagadnień matematyki. To co najmniej rok, ale samodzielnej codziennej nauki. Sugeruję jakieś wieczorowe czy zaoczne CKU i "normalną naukę", która przygotuje Cię do matury i studiów. Po rocznym kursie to dostaniesz co najwyżej papier, że masz średnie wykształcenie.
komentarz 15 czerwca 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
Faktycznie, rok czasu jak na liceum, później maturę, aby dobrze napisać to stanowczo za mało.

Zatem 3 letnie liceum to będzie najlepszy możliwy wybór.
komentarz 15 czerwca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Skoro matura nie jest łatwa, to nie wiem co mam myśleć o studiach.. trzeba na prawdę się starać i chcieć matury nie zdać.
komentarz 5 stycznia 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Tu chodzi o sytuację, że posiadasz tylko wiedzę z gimnazjum i przystępujesz do matury. To wtedy faktycznie matura wydaje się być trudna.
0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2017 przez katya22 Nowicjusz (140 p.)
Przede wszystkich Liceum w Rok to nie liceum a kurs. Sam w sobie nic nie daje. Aby mieć ukończoną szkołę trzeba zdać egzaminy eksternistyczne w najbliższym OKE ( Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ), które są trudne i dużo kosztują ( ok. 2500 zł )- można nie zdać i stracić kaskę , a w szkole 3-letniej są egzaminy wliczone w cenę ( i uczniowie znają egzaminatorów) i możesz np. przejść kilka semestrów i dokończyć później. Poza tym, jak ktoś już wcześniej pisał, ciężko przerobić cały materiał w rok, gdy normalnie jest na to 3 lata. Nawet gdy nie zdaje się matury. Egzaminy eksternistyczne dają tylko wykształcenie średnie, a matura to jeszcze dodatkowe egzaminy.
0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Pewnie że można zdać. Powiem Ci jak to wygląda - nauczyciel stwierdza że masz już jakąś wiedzę i jest to przygotowawcze nauczanie gdzie dostaniesz kilka przykładów i w domu będziesz miał do rozwiązania mnóstwo zadań i pracy. Jak chcesz zrobić maturę jak najszybciej to możesz iść na 2 letnie zaoczne studium przeważnie odbywa się od piątku do soboty przez 2 dni. Wtedy możesz przystąpić do matury. Fakt materiału będziesz miał w pi.du a szkołę od 7 do 19 jakoś po 12 godzin. Po pierwsze jak chcesz zdać maturę i iść na studia to jaki kierunek? Poszukałbym coś bardziej konkretnego albo napisał do Ministerstwa Edukacji Narodowej lub Oświaty na podstawie jakie masz świadectwa lub ukończone szkoły są w stanie określić i podpowiedzieć Tobie gdzie i jak najszybciej zdać.

http://www.szkola-internetowa.type.pl/ tutaj coś jest ale ta strona jakaś nie dopracowana.
komentarz 5 października 2017 przez pitek17 Nowicjusz (100 p.)
Witam, w tym roku skończyłem tą szkołę internetową w Poznaniu i zdałem egzaminy. Nie było tak ciężko jak tu piszecie. Fakt, że matematykę zdawałem dwa razy, ale w sumie nie były egzaminy takie trudne. W przyszłym roku chcę zdawać maturę i szukam info na ten temat. Jak ktos chce może sam sie przygotować do egzaminów, ale moim zdaniem lepiej zapłacić parę stówek wiecej i mieć wszystko w jednym miejscu i nie martwić sie szukaniem materiałów i testów.
komentarz 28 listopada 2023 przez Jana 22 Nowicjusz (100 p.)
Hejka ! W jakim byłeś liceum ? Mogę poprosić linka na tą online szkole ? Bo też szukam jakiegoś  dobrego liceum online
komentarz 29 listopada 2023 przez pitek17 Nowicjusz (100 p.)
Hej, ja już dawno skończyłem tę szkołę. Znajdziesz ich tutaj naukaprzezinternet.pl . Chciałem zdawać maturę, ale rodzina, praca, żona, nie ma czasu. W sumie potrzebowałem świadectwa do pracy. W rok się wyrobiłem. Moim zdaniem było ok . Z matmy wziąłem u siory parę korków bo nie mogłem zajarzyć. Resztę zdałem bez problemu. Powodzenia.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 2,523 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 244 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hubert731 Obywatel (1,650 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...