• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z zainstalowaniem windowsa ,biała migająca kreska przy starcie komputera.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,561 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
zamknięte 25 czerwca 2016 przez Kuroi
Witam, mam taki problem ,że gdy chcę zainstalować windowsa 10 na moim komputerze, to z początku wszystko idzie dobrze, pokazuje się instruktor przed instalacją ,po czym karze mi wyjąć nośnik z systemem i zresetować komputer. Niestety już po ponownym uruchomieniem komputera wyświetla się czarny ekran z migającą białą kreską w lewym górnym rogu . Nie mam pojęcia co może znaczyć -aczkolwiek możliwe ,że to coś z twardym dyskiem ,ponieważ po Bootowaniu windowsa z pendriva pokazuje się komunikat na niebieskim tle ,z smutnym emotikonem . Nie mam pojęcia co robić :( Z góry dziękuję za odpowiedzi.
komentarz zamknięcia: problem rozwiązany -pomogło sformatowanie dysku

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
Możliwe, że masz uszkodzony HDD, ale by to zdiagnozować odpal jakiś tester live
Może być live 7 bo xp z hirensa moze nie miec kontrolerow nowych plyt i nie bedzie widzial hdd (choć jesli masz hirensa pod reką to mozesz od tego zacząć)  i do tego crystaldiskinfo (moze odrazu smart Ci będzie ryczał) lub hddscan i test powierzchni.
inna opcja to jakieś babole na hdd - jeśli możesz zdejmij wszystkie partycje i zaloz od nowa.
komentarz 13 czerwca 2016 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
przywrócone 13 czerwca 2016 przez Kuroi
To jak zgram sobie program Hddscan na pendrive ,to mam ustawić bootowanie na pendrive i program powinien tak jakby z biosu zacząć działać ? Odłączyłem już partycje ,ale po ponownym podpięcie nadal jest ten sam problem :(
komentarz 13 czerwca 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
pobierz obraz Hirensboot 15.2

potem wypal obraz na płytkę, albo zrób bootującego pena z tego

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

Następnie zbootuj z niego i wybierz Dos Programs, Hard Disk Tools, HDAT2

Jeśli będzie miał jakiś wątpliwości i zakończy się komunikatem i linią poleceń to spróbuj jeszcze raz wpisując "hdat2" enter

Po tej czynności powinien wykryć wszystkie napędy przypięte do kontrolerów.
Wybierasz swój dysk (jesli ma ostrzezenie smart, !  to już wiesz, że tu jest problem)
Możesz wybrać pełen skan z naprawą. Jeśli dysk nie jest mocno zaorany to program sobie poradzi.
Potem ponowna instalacja OS (najlepiej zdejmij WSZYSTKIE partycje i załóż od początku na OS przeznacz ~80GB reszta na dane (albo jak CI pasuje)
komentarz 13 czerwca 2016 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Po zgraniu programu na dysk i zbootowaniu ,na ekranie monitora pokazuje się komunikat: "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" Nie wiem co mam zrobić.
komentarz 13 czerwca 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
może uefi bruździ i nie masz mozliwosci bootowania z innych nosnikow

poszukaj opcji secure boot i wylacz
albo wlacz w biosie kolejnosc bootowania legacy first i dopiero bootowanie z urzadzen zewnetrznych bedzie mozliwe
komentarz 13 czerwca 2016 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Nadal wyskakuje to samo.
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2016 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Pomoże ktoś?
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2016 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Dodatkowo, gdy bootuje pena z windows 10 to wyskakuje mi kimunikat "your pc ran into the problems..."
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2016 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Zupełnie jakby coś z hdd było nie tak ,bo jak wkładam płytkę z linuxem to normalnie wyskakuje instalator albo zamiera.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w PHP przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 98 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2016 w Java przez azybad Mądrala (5,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 563 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2017 w PHP przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)

92,535 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...