• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

GiveMeDev - Jak zamierzam zdobyć pracę jako programista? Opiszę wszystko na moim blogu. [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
693 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2016 w Nasze projekty przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)

Kilka dni temu założyłem bloga na którym zamierzam dodawać nowe posty na temat tego jak zamierzam zdobyć swoją pierwszą pracę jako programista C# .NET. Obecnie pracuję w branży nie związanej z IT i pomimo dobrych zarobków i miłej atmosfery w pracy nie jestem z niej zadowolony. Lubię programować i chcę się przekwalifikować. Ma mi w tym pomóc mój blog na którym będę opisywał swoje projekty, ich postęp oraz pisał posty związane z programowaniem. Na moim blogu moje aplikacje  są przedstawione projekty jakie zamierzam zrealizować. Problem polega na tym, że nie wiem czy są one wystarczająco dobre. Mam świadomość, że najwięcej będzie zależało od jakości mojego kodu, ale chciałbym napisać jakieś dość ciekawe aplikacje. Jakie wy napisaliście programy zanim dostaliście swoją pierwszą pracę?

 

Możliwe odpowiedzi:
Aplikacje są wystarczające na juniora, reszta zależy od jakości kodu (0 głosów)
Ta inicjatywa jest bez sensu (5 głosów, 22%)
Z takimi aplikacjami bez problemu dostaniesz się na juniora (0 głosów)
I tak nie dasz rady (2 głosów, 9%)
Będę śledził twojego bloga i to czy ci się uda (16 głosów, 70%)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)

Wrzucam pierwszy post z seri tych technicznych. Opisuję w nim jak wykonać połączenie C# z bazą danych Mysql  oraz wyświetlić dane w kontrolce DataGridView. Link  C# połączenie z bazą MySQL.

 

komentarz 16 czerwca 2016 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)

Dzięki przetestuje i dałem plusa za aktywność :)

0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

Aplikacja na telefon rozwiązująca jakiś problem, prawdopodobnie dotyczący miejsc mojego zmieszania wraz z parsowaniem HTML, google API i geolokalizacji. Wszystko oparte na bazie danych oraz informacjach pobieranych z rożnych serwisów internetowych. Na ich podstawie po przeanalizowaniu zostanie zwrócona wiadomość z potencjalnym rozwiązaniem

Czyli dokładnie co? Po drugie, wszystkiego po trochu, ale nic konkretnego. Po trzecie, spora z nich będzie wymagać wyspecjalizowanej wiedzy na temat różnych technologi webowych, a nauka tego zajmie Ci trochę czasu.

komentarz 16 czerwca 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
Wiem, że trochę tego dużo, a z racji iż chcę się skupić na MVC to możliwe jest że ten projekt wyleci z gry, bo w sumie nawet nie wiem co w nim chcę stworzyć. Pisałem o tym pod koniec postu, że wszystko może ulec zmianie wraz z pogłębiającą się wiedzą.
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)

Kolejny wpis na moim blogu. Tym razem piszę o różnicach między interfejsem, a klasą abstrakcyjną. Jest to jedno z najczęściej pojawiających się pytań na juniora.

1
komentarz 20 czerwca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Wielokrotne dziedziczenie przysparzało więcej problemów niż korzyści.

Dlaczego? Nie mówię, że nieprawda - ale w umiejętnych rękach dobrze się to sprawdza.

 Należy zacząć jego nazwę od wielkiej litery „I”.  

Nie prawda. Jest to wyłącznie dobra praktyka - i w sumie zależy od programisty w jaki sposób informuje o tym, ze to jest interface.

Jednym z głównych założeń tego mechanizmu jest chronienie nas przed powielaniem kodu. 

A ja myślałem, że zapewnienie innemu programisty jasnej i przejrzystej drogi do korzystania z naszego kodu. Aczkolwiek z tym zdaniem się zgadzam, jedynie dopełniam.

Jest to swojego rodzaju umowa zawarta pomiędzy klasą, a interfejsem gwarantująca użycie w klasie wszystkich metod i właściwości pochodzących z interfejsu.  

To raczej kontrakt - w końcu nazywamy tak programowanie kontraktowe. No, ale to czepialstwo.

Poświęciłeś dużo więcej miejsca na opisywanie interfejsu, a klasę abstrakcyjną lekko pominąłeś.

Warto w takim poście podkreślić kiedy używać takich narzędzi - nie na pierdółkowatych przykładach "jabłko owoc banan", tylko na rzeczywistym kodzie.

Interfejsy najczęściej się używa przecież w miejscach w których tworzy się listę metod które udostępnia się innemu programiście. Coś typu "chcesz korzystać z moich modułów, masz tu moj interfejs i programuj sobie wg tych metod".

Dzięki takim interfejsom tworzy się adaptery, które umożliwiają połączenie dwóch niezależnych aplikacji ze sobą tak, aby mogły współdziałać.

Klasy abstrakcyjne najczęściej tworzy się przy budowaniu obiektów, przy tworzeniu pluginów, czy na przykład przy budowaniu strategii.  

0 głosów
odpowiedź 22 września 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)

Po bardzo długiej przerwie związanej z chorobą, zaczynam walczyć dalej i z chorobą i o wymarzoną prace. Efekt Cards Flipping w CSS3 z wykorzystaniem właściwości transform.

0 głosów
odpowiedź 2 października 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)

Kolejny wpis na moim blogu, tym razem opisuje jak zrobić wysuwany baner facebooka z LikeBoxem do naszego fanpage. http://www.winiar.pl/blog/wysuwany-slider-likebox-facebook-jquery/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 631 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 988 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Java przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...