• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ukrywanie overflowa CSS

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
674 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w HTML i CSS przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Witam, mam pewien problem. Chciałbym ukryć overflowa (pasek scrollowania z boku), ale tak, aby było można scrollować? Schować overflowa umiem, ale używać go, to już nie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
wybrane 12 czerwca 2016 przez CzikaCarry
 
Najlepsza
Ale o co się Tobie rozchodzi tutaj? Chcesz schować pasek przewijania, zostawiając możliwość przewijania strony? (rolka myszy / klawiatura) Tylko.. po co?
komentarz 11 czerwca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Tak, dokładnie o to mi chodzi. Jest to po to aby:

a) ładnie wyglądało

b !important) abym mógł wykryć, czy ktoś scrolluje w góre czy w dół abym mógł zrobić ładne stronicowanie strony.

Ogólnie bardziej chodzi mi o to, aby można było sprawdzić, czy ktoś używa scrolla przy overflow: hidden. Niestety, nigdzie nie znalazłem eventa scrollup ani scrolldown który nie potrzebuje liczyć delty z pozycji overflowa.
1
komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany

Że takie stronicowanie? - http://alvarotrigo.com/fullPage/

Ogólnie bardziej chodzi mi o to, aby można było sprawdzić, czy ktoś używa scrolla przy overflow: hidden. Niestety, nigdzie nie znalazłem eventa scrollup ani scrolldown który nie potrzebuje liczyć delty z pozycji overflowa.

Sprawdzaj eventy na urządzeniach wejścia, które odpowiadają za scrollowanie ( rolka myszki, klawisze page down/up, strzałki klawiatury )

Inna sprawa, zamiast usuwać pasek - można by się pobawić z ustawieniem jego szerokości na 0px. Tylko tutaj nie wiem jak jest z Cross-browser.

komentarz 12 czerwca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Dzięki, o to mi chodziło!

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 177 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2022 w HTML i CSS przez Dawidziu Bywalec (2,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 172 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2020 w JavaScript przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 275 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...