• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena prostej gry osoby początkującej (Java)

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
795 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w Java przez Carmen Sandiego Początkujący (280 p.)
Witam. Proszę o ocenę kodu gry. Może być fala krytyki, ale pod warunkiem, że będzie konstruktywna. Jeżeli nie chcecie poświęcać na to większej ilości czasu to zwróćcie uwagę tylko na dwie rzeczy:

- zastosowanie wzorca MVC (czy poprawne)

- podział na metody (czy nie jest zbyt chaotycznie np. w metodzie actionPerformed w Controllerze)

Jestem pewna, że jakieś błędy od razu rzucą wam się w oczy, więc proszę chociaż o parę słów, które bywają na wagę złota ;)

https://github.com/Carmen-Sandiego/MemoryGame

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
wybrane 17 czerwca 2016 przez Carmen Sandiego
 
Najlepsza

1. Commity, staraj się jakoś w prosty sposób nazywać commity inaczej niż: Update […]

2. Odpal swój projekt w InteliJ (Serio, IDE do javy :> ) i zobacz co Ci powie. Jest tam kilka nieużywanych fragmentów kodu, kilka opcji refactoru → zmienne. Podrzucam zipa z wynikami inspekcji:  link

3. Nie jestem zwolennikiem tworzenia widoku w kodzie. Może jakiś template engine? Albo FXML?

4.  Widok → nie robi czasem aby za dużo (patrząc po tych getterach/setterach ? 

5. Po uruchomieniu nie wiem co robić, ilość klików nie zwiększa się, ciężko stwierdzić czy dobrze klikam :D

 

komentarz 12 czerwca 2016 przez Carmen Sandiego Początkujący (280 p.)
2. Oo, dzięki za tę inspekcję :D Tylko czy te wszystkie rzeczy powinno się poprawiać, czy też niektóre zmiany są bardziej opcjonalne (np. zmiana pól na finalne)?

4. Gdzie w takim razie powinny się znaleźć metody zmieniające tekst? Skoro inna klasa miałaby to robić, to potrzebowałaby prywatnego pola widoku - czyli w widoku powinnam stworzyć tylko getter do tego pola?

5. No to nie wiem, u mnie działa ;) Generalnie intuicyjność jest pewnie do poprawy, ale skupiłam się na samym kodzie.
+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
Jak dla mnie (niekoniecznie znawcy Javy) jest całkiem ok, coś co bardzo rzuca się w oczy to highlightButton w:

https://github.com/Carmen-Sandiego/MemoryGame/blob/master/src/MemoryGameView.java

Gdzie aż narzuca się użycie tablicy, która byłaby chociaż wskaźnikiem na red/blue/...button oraz osobnej na lightRed/Blue...

Ogólnie to część kodu można zrobić po prostu "sprytniej", poza tym raczej +
komentarz 12 czerwca 2016 przez Carmen Sandiego Początkujący (280 p.)
Dzięki za opinię i wskazówkę :) Tutaj poprawiłam używając tablic:

https://github.com/Carmen-Sandiego/MemoryGame/commit/58c6bf75e2194ad0ee24c3d3c57fd9050c7d8a52

Podobne pytania

+4 głosów
1 odpowiedź 1,825 wizyt
pytanie zadane 17 września 2016 w Java przez Carmen Sandiego Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2021 w Nasze projekty przez fantidial Nowicjusz (120 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...