• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem ze zdecydowaniem się na konkretny język

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
269 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Ostatnio coś mam problem ze zdecydowaniem się na jeden konkretny język programowania i na jakąś dziedzinę, którą chciałbym się zajmować. Mam problem, że skaczę między C#, Java, PHP, C, C++, Assembler, Matlab, JS i co tam jeszcze. Nie mogę się zdecydować na dany język i na daną technologię. Oprócz informatyki interesuje mnie również fizyka i elektronika. Matlab jest o tyle dobry że stosuję fizykę w programowaniu. Nie wiem sam co mam wybrać. Tak dużo tego jest że na prawdę nie wiem. Powiedzcie mi jak się mam zdecydować na coś oraz jak się ukierunkować na daną technologię. Co mogłoby być dobre w przypadku moich zainteresowań?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 czerwca 2016 przez niezalogowany
Przez te wszystkie języki programowania nie zauważyłeś, który sprawia Ci najwięcej przyjemności i jest najmniej trudny dla Ciebie? Musiałeś zauważyć... Wybierz ten i w nim się rozwijaj.

Zresztą nikt Ci nie da konkretnej odpowiedzi, bo nie ma "najlepszego" języka. Każdy jest do czegoś innego i ma osobne wady i zalety.
komentarz 9 czerwca 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Najwięcej przyjemności i najmniej trudny dla mnie to Matlab oraz C#. Matlab jest o tyle dobry że ładnie komponuje się z moimi zainteresowaniami jeżeli chodzi o fizykę.
0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Jeżeli interesuje ciebie fizyka to może zostaw PHP.

Jeśli elektronika, to może C / ASM ?

Jeśli już tyle czasu spędziłeś z językiem C#, to może przy tym języku zostań?

Może jakieś symulacje naukowe? Więc może wtedy Java albo JS.

A może jakieś AI albo fizyka w grach, bądź własny silnik? Wtedy C++.

Ja obecnie się przebranżawiam i wracam z webdev do programowania niskopoziomowego w ASM / C i już wiem na 100% że dobrze robię. Chcę projektować mikroprocesory/mikrokontrolery oraz je programować, przy okazji rozwijając własny system operacyjny, oraz własną wirtualną maszynę. CV będę miał wtedy ciekawe, a ogłoszenie w kilka minut już znalazłem ciekawe w swoim mieście http://olx.pl/oferta/konstruktor-programista-mikrokontrolerow-CID4-IDerg9r.html#56870ab4cf

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 213 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 485 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 522 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...