• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę włączyć karty sieciowej.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,555 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Witam.

Nie mogę włączyć karty sieciowej w laptopie Asus x51rl. Służy do tego osobny przycisk koło przycisku zasilania oraz kombinacja fn + f2. Nic nie działa.

Jakie może być rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)

w cmd ipconfig /renew ?

komentarz 5 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Gdy to wpiszę CMD wypisuje, że nie mogę przeprowadzić tej operacji bo nośnik/kabel jest odłączony :/
komentarz 5 czerwca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
nie masz na plycie sterownikow?
komentarz 7 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Nie mam, to nie mój laptop. :(
0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2016 przez wludaro Użytkownik (580 p.)

Polecam przeinstalowanie sterowników ATKACPI driver  jeśli nie działa ci ten HotKey. Ponadto reinstalacja sterowników od karty.

komentarz 7 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Nie działa. :/
0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2016 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Wejdź w menadżera urządzeń i sprawdź czy wszystkie sterowniki są zainstalowane. Jeśli są to spróbuj pobrać ze strony producenta sterownik do karty sieciowej i go przeinstaluj. Powinno pomóc.
komentarz 7 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Robiłem tak, nie pomogło. :/
0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Znalazłem na stronie Asusa.

Azurewave_AW-GE740_780 WLAN Driver and Application
Azurewave_AW-GE740_780 Wireless Lan Driver and Application for Vista(Please first install the Wireless Console Utility before this driver installation.)

https://www.asus.com/Notebooks/X51RL/HelpDesk_Download/

Zwróć uwagę na info...."Please first....

To że pisze Vista....nie znalazłem innych,chyba należy bardziej szukać :)Prawdopodobnie mogą pasować.

Pozdrawiam.
komentarz 7 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Niestety nie działa. :/
komentarz 8 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Włóż do napędu jakiegoś Linuksa live.Uruchom konsolę wpisz lspci.Poszukaj czegoś takiego.Podaję przykład.

00:09.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8100/8101L/8139 PCI Fast Ethernet Adapter (rev 10)

Interesuje mnie porównanie tego "Azurewave_AW-GE740_780" do tego co wyświetli polecenie lspci.

Spróbować nie zaszkodzi.

Niestety w windzie nie znam polecenia adekwatnego do lspci.

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Pomogła wymiana karty sieciowej, ale i tak dziękuję wszystkim za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 489 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 759 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 332 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,556 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...