• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Edytor zaznaczający i łączący <divy> wyświetlone przez echo

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
426 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2016 w PHP przez niezalogowany
edycja 2 czerwca 2016

Ostatnio już pytałem o to całe echo i wiem, że powinienem nauczyć się używać twiga, a by nie robić coś takiego:

echo "<div class='nazwa'>" $zmienna;
echo "</div>";

Jednak naukę Twiga zaplanowałem sobie na lipiec lub sierpień, bo w tym momencie uczę się innych rzeczy. Robienie i wyświetlanie wielu divów, akapitów itd. jest strasznie kłopotliwe w ten sposób, bo gdy mamy już wiele porobionych tych 'echo' to ciężko jest się połapać, który </div> zamyka który <div>

Dlatego mam pytanie. Cały czas korzystam z Notepad ++ i niestety on wyświetla to wszystko jako zwykłe stringi, więc szukam kompilatora, który orientuje się w tych wszystkich "echo" i tworzy te takie 'linie' łączące konkretne działy naszego kodu. Czy taki istnieje?  

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 4 czerwca 2016
 
Najlepsza
Kompilatora? I to do HTML/PHP? Raczej szukasz edytora/IDE, a nie kompilatora.

Nie wiem o jakie dokładnie linie Ci chodzi, ale osobiście z edytorów mogę polecić Atoma i Sublime Text. Pobierz sobie, potestuj, czy obejrzyj screeny i zobaczysz czy dany edytor ma to czego potrzebujesz. Z IDE to oczywiście płatny PhpStorm (najlepszy!), chyba że jesteś uczniem to do celów edukacyjnych możesz dostać za darmo. Z darmowych IDE może być Netbeans, ale jakoś mi nie przypadł do gustu.
komentarz 22 czerwca 2016 przez niezalogowany

Ehh, mi ta czerwona ramka, którą opisałeś pojawiła mi się od razu po instalacji, myślałem że coś antywirus sprawdzał. 

Po opcji: Packages > calculator > Toggle  (byłem ślepy, że nie widziałem zakładki Packages) też mi się nic nie uruchamia. Trudno :/, ale dzięki za poświęcony czas. 

komentarz 22 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie ma sprawy.

Wygląda więc na to, że ten plugin ma jakiś globalny problem na który nic nie poradzisz (no chyba, że sam zaczniesz poprawiać wtyczkę, kod jest na GH). Zawsze można korzystać z kalkulatora spoza edytora, przełączenie się między oknami chyba nie stanowi też wielkiego problemu :)
komentarz 22 czerwca 2016 przez niezalogowany
Właśnie stanowi, bo się marnuje czas. W dodatku wtedy trzeba mieć liczby w pamięci, ale trudno. Nic nie poradzę.
komentarz 22 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rozumiem. Przejrzałem jeszcze katalog pluginów, ale nic typu kalkulatora niestety nie widać. Musisz jakoś dawać radę.

A może wystarczyłoby uruchomienie jakiegoś małego kalkulatora jako osobnej aplikacji i ustawienie, aby okno było zawsze na wierzchu? Nie wiem z jakiego systemu korzystasz, tak dawno z Windowsa nie korzystałem, że nie pamiętam nawet czy ma taką opcję, ale na moim Mincie z Cinnamonem mogę ustawić dane okno, aby zawsze było na wierzchu. No i w ten sposób myślę, że mogłoby działać jak trzeba: https://img.waluk.pl/c621c4 :)
1
komentarz 22 czerwca 2016 przez niezalogowany
Niegłupi pomysł. :)

 

Troszkę się pomęczyłem (bo mam Windows 10), ale znalazłem program, który działa na moim systemie. Załączam link jakby ktoś kiedyś odnalazł ten post: http://www.savardsoftware.com/turbotop/

Dzięki wielkie. ;]

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 300 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2021 w PHP przez Doge Gaduła (3,320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2019 w PHP przez Moras Obywatel (1,620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 113 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2019 w PHP przez zerakot Obywatel (1,870 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...