• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Link do zakładki TAB razem z przewinięciem na stronie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
394 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2016 w HTML i CSS przez Mariusz Dyczkowski Nowicjusz (160 p.)
Witam, jestem nowy i możliwe że już ktoś odpowiedział na to pytanie. Na mojej witrynie stworzyłem zakładki typu TAB tak żeby uniknąć dłuższego doczytywania się osobnych plików. Wiem, że lepiej byłoby to wykonać w php, ale tego języka się dopiero uczę także wykorzystałem zawarty w templacie skrypt do zmieniania aktywnej treści strony. W związku z powyższym pojawił się problem gdy wstawiłem link do zakładki w stopce strony z oznaczeniem TAB. Owszem link wyświetlił właściwą zawartość, jednakże strona jest przewinięta do połowy zamiast do samej góry. Czy istnieje możliwość zastosowania podwójnego odnośnika w jednym linku, tak żeby odnośnik przełączał zakładkę TAB oraz przewijał stronę do odpowiedniego miejsca za jednym razem?  Link do witryny z problemem to   http://www.kandara.pl/waxandnail/index.html  a podlink w stopce który między innymi zawiera opisany przeze mnie problem to "Kosmetologia lecznicza w KANDARZE!"

Od razu mówię, że jest w niej mnóstwo inline styli, <br /> -ów  i innych tego typu świętokractw programistycznych, ale muszę się przyznać że zacząłem tworzyć tą witrynę bardzo dawno kiedy moja wiedza na temat css-a była bardzo znikoma i na chwilę obecną nie mam zbyt wiele czasu żeby przepisać cały kod zgodnie z zasadami programowania.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w temacie.

Pozdrawiam Pana Mirosława który naprawdę pomógł mi się rozwinąć w zakresie programowania webowego.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 maja 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Z tego co widzę to i menu górne i ten link w stopce nie działa jak sobie przeskoczę na inną podstronę. Tak jakby były nie aktywne. Dopiero ponowne przeładowanie strony działa (F5).

Zwróć uwagę na to co się dzieje w adresie strony. Coś ten skrypt nie działa prawidłowo.
komentarz 30 maja 2016 przez Mariusz Dyczkowski Nowicjusz (160 p.)
z jakiej przeglądarki korzystasz, u mnie wszystko działa prawidłowo, a sprawdzałem na wszystkich popularniejszych włączając IE xD
komentarz 30 maja 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Mam Chroma. Czasem zadziała prawidłowo. A czasem menu nie działa wcale.
komentarz 31 maja 2016 przez Mariusz Dyczkowski Nowicjusz (160 p.)
możliwe że nie działa ci wtedy kiedy link z menu prowadzi do strony na której właśnie się znajdujesz. Menu jest podlinkowane w większości do sekcji typu tab wyświetlanych w środkowej części strony po kliknieciu w link. kilka zakładek jest podlinkowanych do osobnych plików , jak galeria bo skrypt w java nie chciał mi wyświetlać zdjęć prawidłowo, ale to już inny problem, a masz może pomysł jak rozwiązać problem z tematu zapytania? Abstrahując od działania menu.
komentarz 31 maja 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Spróbuj do znacznika <div id="porady"> dodać własność name="porady". Czyli ma to wyglądać tak: <div id="porady" name="porady">.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 303 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2022 w HTML i CSS przez OlbudMaciej Nowicjusz (150 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 1,181 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2016 w JavaScript przez Dr. Zawijas Użytkownik (610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 13 września 2016 w HTML i CSS przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...