• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dostęp do "mojego konta" na forum

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
139 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2016 w PHP przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
Witam.

Strona główna | Uzytkownicy | Moje konto | Zalogowany...

tabela uzytkownicy (id, login, email, pss, user - md5 klucz przypisany do kazdego uzytkownika po kliknieciu w danego uzytkownika wyswietla sie jego profil (ilosc postow tematow, data rejestracji itp))

Jezeli się zaloguje na moje konto na forum to moge przegladac profile uzytkownikow (np.resident-evil.php/konta.php?user='$user'), a jak wejde w "moje konto" to wyswietla sie moj profil (np.resident-evil.php/myaccount.php?user='$user'), i wszystkie dane dotyczące mojego konta wraz z aderes mailowym i mozliwoscia zmiany avatara bo login jest przesyłany w tym wypadku przez sesje. Zmienna jest przesyłana metoda GET. Po wejsciu w moje konto jak skopiuje zmienna '$user' z konta innego uzytkownika i dokleje do myaccount.php/user?='$user' mam dostęp do jego konta mimo ze jestem zalogowany na swoim koncie. Czy jak stworze inna zmienną GET (md5) dla swojego konta na które się zalogowałem "Moje konto" to rozwiaze to caly problem czy z zmienna sesyjną login cos pokombinować?? Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 maja 2016 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
wybrane 29 maja 2016 przez hiper007
 
Najlepsza
Nie, nie, nie.

Aktualnie zalogowanego użytkownika identyfikuj po unikalnym ID z bazy danych. Po wejściu na podstronę "moje konto" pobierz wszystkie dane aktualnie zalogowanego użytkownika właśnie dzięki temu ID trzymanemu w zmiennej sesyjnej tworzonej po poprawnym zalogowaniu. Nic nie musisz przekazywać metodą GET.
komentarz 29 maja 2016 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
Witam dzieki za odpowiedz ;) a Moze bys wiedzial następującą sprawę w jaki sposoób dodać do katalogu w xammpie zdjecie za pomocą imputa type"file" które pozniej mozna updatowac do bazy danych z tego katalogu jako zdjecie uzytkownika tzw. avatar??

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Sprawy forum przez SmerfKomandos Użytkownik (510 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 168 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2017 w Sprawy forum przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2016 w PHP przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...