• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer się nie włącza gdy RAM jest na innym slocie

Object Storage Arubacloud
+1 głos
558 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
Witam, mój komputer ma 6 lat i niejedno już przeszedł. Aktualnie ma on 4GB RAM co jak dla mnie to trochę mało. Chciałem sprawdzić czy płyta główna jest w 100% sprawna więc przekładałem ze slotu do slotu i niestety nie wszystkie sloty są sprawne. Nie wiem co może być problemem.

Płyta główna: MSI 870-C45
Zasilacz: HKC(?) 420W
Procesor: AMD Athlon II x3 450 3.2GHZ
Karta graficzna: ATI Radeon HD 5670
RAM: Kingston 4GB 677MHz (chyba)

Jeśli to ważne to chcę kupić te same RAM-y ale o częstotliwości 1600MHz

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 27 maja 2016
 
Najlepsza

https://pl.msi.com/Motherboard/support/870C45.html#down-manual

W instrukcji tej płyty jest napisane:

to enable successful system boot-up, always insert the memory modules into
the DIMM1 first.

Może po prostu pewna kolejność umieszczania RAMu w slotach musi być zachowana.

komentarz 27 maja 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
edycja 27 maja 2016 przez ScriptyChris

RAM: Kingston 4GB 677MHz (chyba)

Obecnie masz na pewno DDR3? Bo, o ile pamiętam, to DDR3 zaczyna się od 1333MHz. 

Twoje kości mają 1333MHz: https://en.wikipedia.org/wiki/DDR3_SDRAM

Sprawdź to, bo jeśli

chcę kupić te same RAM-y ale o częstotliwości 1600MHz 

, to zauważ że dla Twojej płyty będzie to szczyt możliwości - gdyż częstotliwość 1600MHz możliwa jest po OverClockingu. Jeśli zdecydujesz się na podkręcanie, to pamięci, które masz obecnie muszą również z tym współgrać. Dlatego musisz się dowiedzieć dokładnie jaką mają specyfikacje.

A tak w ogóle, to po co Ci 1600MHz? Jeśli komputer ma 6 lat, to zastanów się nad modernizacją całości, bo te kilkaset wymęczonych MHz odczuwalnego wzrostu wydajności Ci nie dadzą.

komentarz 27 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Jeszcze jedna opcja wpadła mi do głowy.

Zabierz kompa do najbliższego serwisu,w takim gdzie mają na sprzedaż interesujące Cię RAM-y i konfiguracja.Na miejscu sprawdzisz,jak będzie ok.płacisz.

Coś zyskujesz.Sprzedawca/serwisant na miejscu powinien wykonać taką czynność(gratis lub symboliczną złotówkę),jeśli nie,to spróbuj dogadać się.O ewentualny zwrot RAMu jeśli w domu coś Ci nie zagra.Wiem myślę zbyt idealistycznie ale są na tym świecie jeszcze fajni ludzie.

Wiem coś o tym :)
komentarz 27 maja 2016 przez niezalogowany
@Krzycho92 myślę nad modernizacją, płyta główna działa idealnie, najpierw chcę się zająć dołożeniem pamięci RAM gdyż widzę że czasami już mój komputer nie wyrabia, potem procesor a na końcu grafika bo ani grafikiem nie jestem, ani w gry nie gram i wgl.
komentarz 27 maja 2016 przez niezalogowany
A tak jeszcze właściwie skoro zaczyna się od 1333MHz, a CPU-Z nigdzie mi nie pokazuje 1600MHz ani 1333MHz to jest coś nie tak?
komentarz 27 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Będę strzelał,nikt nie odpowiada,strzelam.Częstotliwości o których piszesz prawdopodobnie są częstotliwościami granicznymi od...do stosując overclocking.Dlatego w instrukcji motherboard przy 1600 była gwiazdka odsyłająca do info o overclockingu(dalej nie czytałem).Nie przystoi mi pisać że tak czuję(bo to nie nauka) ale warto sprawdzić.Są mądrzejsi ;)
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 27 maja 2016 przez marko
Witam:)jestem w trakcie czytania tego http://www.nodevice.com/download/user_manual/msi+870-g45/331857.html Może Ci się przyda,jeśli nie masz dokumentacji.Wcale nie musi być tak,że sloty są uszkodzone.

Od czegoś trzeba zacząć.

Pozdrawiam :)

Z ostatniej chwili.Zwróć uwagę w opisie na Dual-Chanell mode Population rule :)
komentarz 27 maja 2016 przez niezalogowany
wchodzę w ten link i mam błąd 404
komentarz 27 maja 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Usuń ".Może" z końca linka.

komentarz 27 maja 2016 przez niezalogowany
haha, jednak strona istnieje

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 270 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez lewur Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 244 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...