• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak się dobrze przygotować do matury z informatyki i matematyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,127 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ciri Gaduła (3,380 p.)
Za rok matura i chciałabym zdawać ja z informatyki i matematyki. Staram się robić zadania i uczyć na bieżąco, ale nie zawsze mi to wychodzi. Czasem rozwiązując zadania mam dobry tok myślenia, ale wyniki są złe. Można powiedzieć, że czasem brak mi logicznego myślenia. Z obu przedmiotów na poziomie rozszerzonym wychodzi mi 3/3+. Wiem, że to trochę słabe oceny, aby mieć dobry wynik z matury i dostać się na politechnikę. Jednak bardzo lubię oba przedmioty, chociaż średnio mi na nich idzie...  

Jak wy się przygotowaliście do matury? Ile dziennie się uczyliście? Jak zmienił się wasz rozkład dnia? Jakie strony, książki polecacie do nauki?

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
wybrane 23 października 2016 przez Ciri
 
Najlepsza
Do matury z informatyki przede wszystkim kursy Pana Zelenta + http://www.maturainformatyka.pl/

Do tego warto robić arkusze z zeszłych lat.

Z matematyki polecam robić losowe arkusze wygenerowane z zadania.info, ale jedynie na poziomie rozszerzonym, szkoda czasu na podstawę bo robiąc rozszerzenie i tak ogarniesz podstawę.

Ja się uczyłem głównie do matematyki mimo wszystko, bo w połowie roku zrezygnowałem z informatyki. Średnio poświęcałem jakieś 10 godzin tygodniowo. Czasem tylko 3, a czasem 25 więc różnie. Najlepiej mi szło gdy miałem dobrze zaplanowany plan dnia i nie wykonywalem nazbyt dodatkowych czynnosci, tj. wracałem z szkoły, odpoczynek z obiadem i popołudniową kawą około 50 minut, a potem nauka 50 minut, przerwa 10 i takie 3-4 interwały.

Z tego czy mój sposób jest dobry to nie wiem, liczę na jakieś 70-80% z matury z matematyki (w domu osiągałem lepsze wyniki, matura była dosyć trudna), z informatyki szkoda gadać bo przestałem się przygotowywać i miałem problem z szyfrem cezara.
+2 głosów
odpowiedź 27 maja 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Co do informatyki:

http://www.algorytm.edu.pl/algorytmy-maturalne.html

https://www.cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Materialy/Zbiory_zadan/Matura_Zbi%C3%B3r_zada%C5%84_Informatyka.pdf

Opanujesz algorytmy, zrobisz zadania z tego zbioru i nic Cię raczej nie zaskoczy ( no, może poza błędami w danych od CKE ;) )
+1 głos
odpowiedź 27 maja 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Co do matematyki, to youtube - > matemaks  i do boju. Robisz przykładowe arkusze z poprzednich lat, zapisujesz jakiego typu zadań nie potrafisz, szukasz ich u matemaksa i rozwiązujesz. Później znów kolejny arkusz i tak aż dojdziesz do perfekcji. Mi przykładowo wystarczyło zacząć się uczyć tydzień przed maturą z matemaksem i 98% wpadło.
komentarz 27 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
z matmy też warto opanować karty wzorów :D
komentarz 27 maja 2016 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Mu chodziło o rozszerzenie z matematyki.
komentarz 27 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
No to i tak karty wzorów trzeba znać
komentarz 27 maja 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Metodologia się nie zmienia poza nie zostawianiem sobie nauki na ostatni tydzień ;)
komentarz 29 maja 2016 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Powodzenia z pisaniem rozszerzenia z matemaksa, może będzie 30%. Trzeba robić samemu arkusze z tempem pracy dostosowanym do swoich możliwości.
0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez coco Początkujący (420 p.)

dla wszystkich, którzy przygotowywać się będą czy to po raz pierwszy, czy też (po nieudanym podejściu – kolejny raz) do egzaminu dojrzałości z matematyki mam ciekawy tekst: http://www.szukamszkoly.com/artykul/matematyka-przygotowanie-do-matury/ Przydatny artykuł, przystępnie i w prosty sposób napisany. Polecam i Tobie, i Wszystkim, nie tylko dla miłośników "królowej nauk" :) Pozdrawiam yes

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,224 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 9,011 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,467 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...