• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technik Informatyk - Stary Egzamin Praktyczny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,138 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2016 w Egzaminy zawodowe przez pzdesign Początkujący (280 p.)
Witajcie, potrzebuje materiałów do nauki, jeżeli chodzi o stary egzamin praktyczny - Technik Informatyk

Głównie chodzi mi o metodę przygotowania dokumentacji.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 maja 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
wybrane 16 maja 2016 przez pzdesign
komentarz 24 maja 2016 przez pzdesign Początkujący (280 p.)
Nie zdałem to warto poprawić :)
+1 głos
odpowiedź 16 maja 2016 przez Wojciech Buczyński Użytkownik (640 p.)

Myślę, że te strony okażą się pomocne:

http://www.egzaminzawodowy.info/artykul-1-technik-informatyk-jak-zdac-egzamin-zawodowy-etap-praktyczny.html

http://www.raciaz.edu.pl/zssto/egzamin_PKZ.htm - arkusze i przykładowe rozwiązania ze zrzutami ekranu

Tak swoją drogą, to śmiać mi się dzisiaj chce jak to sobie przypomnę. Było kilka zestawów banalnych usterek, które powtarzały się z egzaminu na egzamin. Zamiast sprawdzać czy faktycznie potrafimy coś naprawić, weryfikowano naszą zdolność przepisywania tekstu (80% pracy to przeskrobywanie zdań z arkusza w lekko zmienionej formie). Nie wiem jak wyglądają te nowe egzaminy, ale stary system był naprawdę niezłym dowcipem laugh

 

komentarz 24 maja 2016 przez pzdesign Początkujący (280 p.)
Dokładnie, zgadzam się co do formy egzaminu. Najistotniejszym elementem była dokumentacja, rozwijająca zdolność planowania, definiowania problemu i jego analitycznego rozwiązania, jednak nie było praktycznych zadań, jedynie rzeczy które w dzisiejszych czasach można znaleźć na google w 2 minuty.
komentarz 24 maja 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Raczej jakieś 25% bo to tylko część z założeniami. A diagnoza usterki to już raczej Twoja wiedza + dokumentacja ze screenem dobrze opisana + wskazówki do użytkownika.

Stary system mi się o wiele bardziej podobał.
komentarz 24 maja 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
Tak, tylko że na egzaminach raczej od googla nas odłączą :)
Wrócimy do epoki komputera łupanego - zdani na siebie.
Nowe egzaminy wcale nie są fajniejsze - pracuję w zawodzie 20 lat, a takich pierdół po prostu normalni ludzie nie robią. Jak potrzebuję coś zrobić to szukam najlepszego narzędzia do rozwiązania zadania, a nie masz tu pendrive i się baw. Ustaw wygaszacz na 8 minut, zabroń uzytkownikowi dostępu do kalkulatora - kto takie rzeczy wymysla jako problem. (pomijajac to, ze blokowanie programow z poziomu group policy to bzdura bo kazdy szympans odpali zablokowany program z cmd)
Już się boję na co trafię w czerwcu :D
+1 głos
odpowiedź 24 maja 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Odezwij się do mnie na PW to Ci podeśle kilka moich wypocin z czasów technikum. Praktyka zdałem na 98% popełniając głupi błąd bo zapomniałem podpisać jeden screenshot ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,059 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 988 wizyt
+3 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gnx Dyskutant (7,720 p.)

92,574 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...