• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie dot. matury z informatyki 2016

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
793 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez koliber Początkujący (400 p.)
zmienione kategorie 15 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk
Mam pytanie do tegorocznych maturzystów (lub niekoniecznie tegorocznych, ale mających pojęcie w tej kwestii) z informatyki.

Pytania mogą wydawać się debilne, ale ja swoją maturę zdawałem 7 lat temu i wiem, że zasady zmieniają się co roku więc nie jestem "na czasie" a i nauczycieli nie mam oczywiście jak spytać.

1. Zapisywanie algorytmów w pierwszej części arkusza. Pierwsza kwestia, czy mogę łączyć pseudokod ze zwykłymi opisami kroków czy będzie to niedozwolone i muszę trzymać się jednego sposobu. Druga sprawa, na arkuszu algorytmy są zapisywane ze strzałką skierowaną w lewo (<--). Czy ja zapisując mój algorytm mogę użyć znaku równości czy też muszę trzaskać strzałki?

2. Zestawienia w accessie i kwerendy. Czy egzaminatorzy sami sobie wynajdą kwerendy, które będą w środku pliku accessa czy muszę jak debilowi napisać gdzie dokładnie będzie? Druga sprawa, jak tabelki w kwerendzie nie będą dokładnie w tej kolejności jak w kluczu to dowalą mi 0 pktów?

 

3. Wykresy w Excelu. Zapisywać je w oddzielnym pliku / nowym arkuszu czy wystarczy go wkleić do pierwszego arkusza? Ta sama kwestia co wyżej, sprawdzający sobie wyklika ewentualne arkusze czy muszę znowu tłumaczyć co jest w którym?

 

Chyba tyle. Będę wdzięczny za wskazówki, nie chcę mieć śmiesznego wyniku przez jakieś bzdury jak i tak sporo stracę na algorytmach :3

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 maja 2016 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
1. Ważne żeby sposób zapisania algorytmu był czytelny. Sposób zapisania jest dowolny (ja np zapisuję za pomocą c++, pisze kod na kartce). Myślę że lepiej nie mieszać sposobów zapisania algorytmów w jednym zadaniu (to tylko moja sugestia).

2. Znajdą wszystkie pliki. Trzeba je zapisać gdyż one potwierdzają że praca jest samodzielna. Odpowiedzi trzeba zapisać w pliku tekstowym. Więc jeśli kwerendy będą nie po kolei to nic się nie stanie.

3.Sprawdzający wszystko znajdzie. Dla pewności możesz napisać że wykres jest w 2 arkuszu.

Ps. Skoro zdawałeś maturę 7 lat temu to czemu teraz podchodzisz do niej ??
komentarz 15 maja 2016 przez koliber Początkujący (400 p.)
Dzięki za odpowiedź, ja zawsze mam problem z chaotycznością, dla mnie wszystko jest jasne, ale dla postronnych nie zawsze.

 

A co do zdawania, kilka powodów, chcę się przebranżowić, bo moja dotychczasowa edukacja okazała się pudłem, praca jest, ale to nie jest życie. Drugi powód to 5 lat moich studiów spowodowały, że mózg się wyłączył na jakiekolwiek logiczne myślenie, akceptował tylko zakuwanie na pamięć, potrzebowałem ponownie uruchomić mózg. No i w końcu chciałem zdać maturę by mieć motywację do nauczenia się jezyka i chociażby pakietów office, które już dawno zapomniałem bo nie miałem potrzeby korzystania z nich. Niechęć kompromitacji mobilizuje. I tak skompromituję się na algorytmach, albo zrobię takie zawiłe, że mnie wyśmieją, ale trudno.

 

Dzięki jeszcze raz.
komentarz 15 maja 2016 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
Na pewno nie będzie tak źle. Trochę więcej pewności siebie w związku z tą maturą :) Z mojej strony życzę powodzenia. Oby poszła jak najlepiej :)
komentarz 15 maja 2016 przez koliber Początkujący (400 p.)
Byłoby prościej gdybym miał jakąkolwiek styczność z matematyką w ciągu ostatnich 8 lat. A tu nagle rozwiązując arkusze widzę logarytmy, silnie, algorytmikę itd, zostałem wzięty z zaskoczenia.

Ale tragicznie być nie powinno, Excela i Accessa uważam opanowałem wystarczająco, c++ uczę się od stycznia dopiero i pomimo już jakiejś wiedzy nie obcowałem z rozwiązaniami stosowanymi na maturze, ale kilka punktów powinno się dać urwać. Wszystko powyżej 40 % będę uważał za sukces, przygotowując się tak naprawdę dwa tygodnie(poza c++), bo wcześniej kiepsko z czasem było.
komentarz 15 maja 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Ja zacząłem powtórkę do matury informatyki w poniedziałek po maturze rozszerzonej z matematyki, bo wcześniej do matmy kułem dzień w dzień przez pół roku.. Tydzień mi wystarczył na nauczenie się podstawowych algorytmów, teraz jeszcze powtórka funkcji z Excella i liczę na wysoki wynik. :) Więc naprawdę nie potrzeba wiele czasu, jeśli oczywiście wcześniej miałeś już styczność z programowaniem, bo można sobie kilka języków wybrać.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 11,132 wizyt
pytanie zadane 27 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dronojad Obywatel (1,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 452 wizyt
pytanie zadane 14 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tajemniczy59 Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 282 wizyt
pytanie zadane 16 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Farezowsky Nowicjusz (240 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...