• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Więcej niż 3 makra w Notepad++?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
691 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2016 w JavaScript przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Witam,

Czy istnieje możliwość dodania więcej niż trzech makr w Notepadzie?

W moim wypadku-przy testowaniu, podczas próby zapisu czwartego makra- program nadpisywał poprzednie makro. W przypadku zapisu makr nr 2 i 3 wszystko było w porządku.

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 maja 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Ja bez problemu mogę zapisać więcej niż trzy makra. Może spróbuj uruchomić ponownie edytor.
komentarz 7 maja 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Dobra, tworzyłem makro poprzez kopiuj + wklej.

Chodzi o to, że w makro zapisuje się to co jest aktualnie w schowku. Gdy piszę od zera, bez Ctrl + V, jest w porządku.

A orientujesz się, czy istnieje sposób na bezkonfliktowe kopiowanie? W przypadku makr z większą ilością tekstu może to się okazać przydatne jak mniemam.
komentarz 7 maja 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Przecież schowek kopiowania i makra to dwa różne byty, niezależne od siebie.

Może się nie rozumiemy - ja tworzę makro tak:

  1. Włączam Rozpocznij nagrywanie.
  2. Wpisuję tekst.
  3. Włączam Zakończ Nagrywanie.
  4. Włączam Odtwórz, gdy chcę je użyć.
  5. Włączam Zapisz bieżące makro, gdy chcę je zapisać.
komentarz 7 maja 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
A próbowałeś kiedyś zapisać makro poprzez skopiowanie tekstu? Na przykład otwierasz plik nazwa.html -> Kopiujesz zawartość -> Nowy dokument -> Rozpocznij nagrywanie -> Ctrl+V -> Zakończ -> Zapisz. Wtedy makro istnieje dopóki nie skopiujesz innego tekstu. Bo kiedy to zrobisz- skrót klawiszowy zamiast poprzedniego makra wyświetli ci właśnie ten skopiowany nowy tekst.

Jest to dość specyficzny problem, który ciężko opisać. Dlatego robię to w sposób nieco chaotyczny. W wolnej chwili możesz stworzyć dwa makra tym sposobem, będzie łatwiej wyłapać o co biega. Możesz podzielić się rezultatem- jak wszystko będzie ok, to znaczy że to u mnie coś nie gra (choć nie widzę powodu dlaczego miałoby).
komentarz 7 maja 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

A wiesz, że makro to zapisana sekwencja wciskanych klawiszy?

Jeśli wywołasz makro o zawartości CTRL + V, to zrobi to samo, co ty byś zrobił przy użyciu tego skrótu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 772 wizyt
pytanie zadane 31 października 2016 w JavaScript przez dewe Gaduła (4,300 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 5,656 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...