• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows Update ciągle szuka aktualizacji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,372 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez polewa Nowicjusz (230 p.)
Zainstalowałem czysty Windows 7 64 bit z SP 1. Próbuje zainstalować aktualizacje z Windows Update ale ciągle ich szuka. Próbowałem zatrzymać WU, zmieniać nazwę folderu SoftwareDistribution i uruchamiać Windows Update jeszcze raz, ale to nie nie dawało. Jakieś rady?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 maja 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
edycja 1 maja 2016 przez Niespecjalny
Tez zauwazylem ten problem. Myslalem ze wyszedl nowy sp'k ale ciocia wiki nic nie wie. Probowalem ta metode http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/13826-windows-update-nie-dziala.html jednak nic to nie dalo. Bralem tez pod uwage opcje ze to ma cos wspolnego z tym ze mam na zbootowanym pendrive sporo innych plikow niz te systemowe ale przy instalacji nie bylo problemu wiec to tez raczej nie to. Hmmm zerknelem teraz do google i znalazlem cos takiego https://forum.dobreprogramy.pl/nie-dziala-usluga-windows-update-310398t.html moze pomoze.
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
Od jakiegoś czasu wuapp strasznie się wlecze.

Ba nawet jak korzysta się z offlineowego update (http://download.wsusoffline.net/) to aktualizacja po świeżej instalacji OS trwa bardzo długo.
Tak jakby to pierwsze sprawdzenie które aktualizacje Ci "przysługują" było przeciągnięte.
Jeśli mam być szczery to węszę w tym spisek M$. Wiem brzmi to dizwnie, ale do momentu wypuszczenia X nie było takich dowcipów, a i znane są przypadki celowego/przypadkowego zmulenia XP przez aktualizacje chwilę przed zakończeniem jego wsparcia.
Obecnie aktualizacje do XP lecą jak szalone. Niestety Vista i 7 zmulają.
Wyszukiwanie w moim przypadku potrafi trwać do 3 godzin (na różnych systemach. Nie zmienia tego ani szybszy procek, ilość pamięci czy prędkość internetu)
Jeśli nie czujesz obrzydzenia do X to możesz się na niego przekulnąć (nadal w gratisie) wówczas problem aktualizacji rozwiązany :)  ja tak zrobiłem w swoim domowym kompie i tak radzę innym których komputer jest w miarę lotny. O ile pamiętam specjalnej różnicy w wymaganiach OS nie ma
0 głosów
odpowiedź 3 maja 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
miałem ten sam problem. Skończyło się na tym, że nikt mi nie umiał pomóc i reinstalowałem system i zainstalowałem win10 i nie mam już z nim problemów.
komentarz 3 maja 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
No i o to właśnie chodzi M$ :)

oni mają "windows_X_user++" Ty masz system który nie stwarza problemów z aktualizacją.
Wszyscy zadowoleni.
komentarz 3 maja 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
nie, ale serio. Windows 10 jak dla mnie jest zdecydowanie lepszy niż windows 7. Kto wie jakie oni wam tam aktualizacje dają. Może to jeszcze gorsze szpiegowanie. Tak czy siak można to wyłączyć, a win 10 jest stabilny i nie miałem z nim jeszcze żadnych problemów. W dodatku komputer śmiga o niebo lepiej i jest ogólnie szybszy i wydajniejszy. Nie rozumiem czemu ludzie siedzą w tej siódemce dalej jak ten system mi się rozwalał praktycznie cały czas i tylko miałem z nim męki...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 259 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 669 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 296 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...