• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Koszyk internetowy, rejestracja i logowanie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
618 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2016 w PHP przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Witam prosiłbym o wskazówki muszę napisać projekt w czystych językach, bez wykorzystywania żadnych frameworków, czy wtyczek czy czegokolwiek tam i prosiłbym o małe pokierowanie jak się za to zabrać, mógłbym całe to zrobić w PHP?

Projekt dotyczy koszyka sklepu komputerowego, nie musi być on zaawansowany i teraz mam pytanie bo myślę by zrobić to tak:

Rejestracje i logowanie skorzystać z filmików Pana Mirosława Zelenta i zrobić te rzeczy na podstawie jego filmików(czy mogę tak zrobić czy zrobić to inaczej) tylko potem nie wiem co dalej, zrobić bazę przedmiotów + z dołączeniem zdjęcia, potem wyświetlenie tych przedmiotów na stronie z buttonem dodaj do koszyka i te dodawanie do koszyka z if'em że jeśli nie zalogowany to żeby tam przekierowało a jeśli jest ok to idź dalej, sciągnąć dane z przedmiotu dodanego do koszyka + obliczenie kwoty i później dalej mi się pomysły kończą co z tym dalej, można prosić o jakieś rady, ew. źródła do wspomagania się?:)

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
edycja 26 kwietnia 2016 przez Mateusz11

Podpowiem:

  • Koszyk = Cookies, Sesja
  • zdjęcia = baza
  • design = CSS

http://forum.pasja-informatyki.pl/104363/tworzenie-koszyka-w-sklepie-internetowym?show=104363#q104363

komentarz 26 kwietnia 2016 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Okej dziękuje za "podpowiedź" ale mi bardziej zależy na odpowiedzi
1
komentarz 26 kwietnia 2016 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)

Czy ja o jakiegokolwiek gotowca proszę, zaczyna mnie na tym forum denerwować wasza tendencja która tu się wytworzyła do atakowania świerzaków, zachowujesz się tutaj jakbyś mi "musiał" odpowiedzieć, nie każe Ci odpowiadać na moje pytania.

W pytaniu zamieściłem m.in plan w jaki sposób zamierzam się za to zabrać, co chce wykorzystać, bo nie mam bladego pojęcia jak się za to zabrać a Ty mi odpowiadasz:

Podpowiem:

  • Koszyk = Cookies, Sesja
  • zdjęcia = baza
  • design = CSS

a  nawet nie odpowiedziałeś czy choć trochę poprawnie myślę. A jeszcze bardziej taka wypowiedź do osoby, która pierwszy raz tworzy taki projekt... Nie chce wszczynać tu żadnych kłótni bo pewnie zaraz się wypowiedzą twoi znajomi, że akurat ja tu jestem tym złym, ale denerwuję mnie to że czytając tematy tu na forum widzę ciągle hasła, nie dawaj mu gotowców, GOTOWCÓW TU NIE DOSTANIESZ, poszukaj w google, 

Ta zapominam ze najlepiej sobie kupić książkę + google , tylko po co te forum?

Przepraszam za taką wypowiedź, może da komuś do myślenia że na każdy temat nie trzeba odpowiadać pod przymusem.. Dziękuje za poprawna odpowiedź za 2 podejściem.

Dziekuje

Pozdrawiam

 

komentarz 26 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Dobra, myślisz poprawnie, a co do google, to w sumie możesz sobie pobrać jakiś sklep internetowy, i zobaczyć jak to wszystko funkcjonuje, i się wiele dowiesz
5
komentarz 26 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

@Turqus  nie przejmuj się, ten użytkownik nie ma zielonego pojęcia co pisze, jedynie co potrafi to kopiować wypowiedzi po innych, w momencie gdy zostanie udzielona lepsza odpowiedź, edytuje swoją "przywłaszczając" sobie rozwiązania innych. Zerknij na jego odpowiedzi, a się dowiesz, że mam rację. Dlatego nie oczekuj, że dowiesz się tutaj zbyt wiele. To po prostu zwykły klepacz kodu, nie programista.

Udowodniłem to tutaj: http://i.imgur.com/UPD7ldv.png

Zrobiłem także zrzut obecnej odpowiedzi.

 

Słuchaj, jeżeli chodzi o kwestię koszyka to musisz rozpatrzyć kilka aspektów:

bezpieczeństwo 
przechowywanie danych o produktach
dostępne produkty
routing
autoryzacje
prezentacja danych

bezpieczeństwo: 
 - Filtrowanie danych, tokeny itd.

przechowywanie danych: 
 - Jak przechowywać informacje o tym co mamy w koszyku? Sesja?
 - Czas życia takiej sesji? 

dostepne produkty:
 - Tutaj trzeba będzie pomyśleć jak przechowywać te informacje. Baza? Mysql, PgSQL? NoSQL?  Aż chciałoby się zbudować jakiś DBAL do obsługi, bo nie wiadomo czy kiedyś nie przejdziesz na lepszą bazę.

routing:
 - Tutaj będziesz musiał zapanować nad routingiem,  a może jakieś api trzeba będzie wystawić?
 - Opakowanie w klasę Request i Response .

autoryzacje:
 - A może użytkownikowi zalogowanemu będzie dane dokonywać zakupów?

prezentacja danych:
 - A może jakiś system szablonów? Chyba, że API Jsonem?
 


W czystym PHP da się, ale... musiałbyś to zrobić w stylu obiektowym. I jest to masa masa pracy. Sklepik czy tam koszyk to odpowiedzialne zadanie. Zastanawia mnie dlaczego nie chcesz użyć frameworkow? Zawierają one zbiór komponentów (przetestowanym przez społeczność itd.) obsluga formularzy, dbale. Z samych komponentów Symfony byś spokojnie złożył taki koszyk. Czy to oznacza, że masz wszystko gotowe itd? Nie. Trzeba to sensownie poskładać. 


"Rejestracje i logowanie skorzystać z filmików Pana Mirosława Zelenta i zrobić te rzeczy na podstawie jego filmików"

Broń Boże nie wzoruj się na tych skryptach logowania i rejestracji. Wprowadzisz zamęt i chaos do swojej aplikacji. Tak się nie koduje. Jeśli chcesz sobie dobrze zacząć, to zabawę zacznij od mikroframeforkow, silex , sf 2.8 z mikrokernelem. Zainteresuj się, co one dają. Podpowiedź nr1: opakowują Request i Response ;) 

Nie problem jest rzucać linkami.

Sam rzuciłbym tu do docsów Symfony, sztuką jest przybliżyć problem i podyskutować o nim. 
 

komentarz 26 kwietnia 2016 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
1) Ok to takie pytanie teraz, bo jeśli stworzyłem stronę w oparciu o html/css, slider z javascript, miałem zamiar teraz zrobić logowanie, rejestracje z filmików pana Mirosława i jakoś koszyk dla zalogowanych na Sesji + tam pokazywanie przedmiotów z bazy, byłoby to aż tak tragiczne? Bo to jest pierwszy projekt i chodzi tu o ogarnięcie takich podstaw nie o zaawansowany sposób zbudowania tego.

2) Jeśli ujdzie czy nie ujdzie to tak pytam tylko, można wykorzystać do tego co mam naglę jakiś framework, jaki byłby najlepszy do stworzenia systemu logowania/rejestracji i reszty(zwracając uwagę na przydatność w późniejszej pracy zawodowej np?)
komentarz 26 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Większość dzisiejszych framworków posiadają pakiety do  zarządzania użytkownikiem.  Symfony->fosUserBundle

Yii2-> dektriumUser

Laravel->wbudowany prosty system rejestracji/logowania

itd

Na dzień dzisiejszy najpopularniejsze są  Laravel/Symfony. Pamiętaj tylko, że wszystkie  nowoczesne frameworki napisane są w pełni obiektowo.
komentarz 26 kwietnia 2016 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Ale mozna mieszac frameworkami w stronie? moge Laravela do rejestracji logowania wykorzystac a symfony do reszty np ?
komentarz 26 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie. Dlaczego miałbyś je mieszać w ogóle?
komentarz 26 kwietnia 2016 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Czyli na dzien dzisiejszy, strone ktora zrobilem w html /css / js i chciec wykorzystac symfony musze tworzyc wszystko od 0 co nie?
komentarz 26 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Ok to takie pytanie teraz, bo jeśli stworzyłem stronę w oparciu o html/css, slider z javascript, miałem zamiar teraz zrobić logowanie, rejestracje z filmików pana Mirosława i jakoś koszyk dla zalogowanych na Sesji + tam pokazywanie przedmiotów z bazy, byłoby to aż tak tragiczne? Bo to jest pierwszy projekt i chodzi tu o ogarnięcie takich podstaw nie o zaawansowany sposób zbudowania tego.

Jeżeli masz tam pomieszany kod html z PHP, to zacznij od refaktoryzacji. Pierwszą rzeczą będzie poćwiczyć trochę z composerem, tak, abyś wiedział jak zassać sobie system szablonów Twig. (Najlepszy) Dzięki niemu kod będzie dużo dużo czytelniejszy. Drugą sprawą będzie użycie PDO zamiast tego co masz podane na tym filmiku. (Mysqli już spotkasz tylko w takich filmikach :d). Użyte zabezpieczenie przeciwko robotom jest okej, ale wyświetlanie tych wiadomości z błędami za pomocą sesji nie. Trzecia rzecz, to będzie routing, aby go dobrze ogarnąć i zamiast 10 plików php mieć tylko jeden: index.php i zahaczamy troszeczkę już o MVC. Tutaj masz wytłumaczone z grubsza o co chodzi: https://symfony.com/doc/current/book/http_fundamentals.html 
Chcąc czy nie chcąc, podczas robienia tego i tak zaczniesz powoli zahaczać o to co napisałem wyżej. Grunt to nie zacząć od kodu, tylko od kartek A4 długopisa i rozrysowania sobie jak to ma działać. Najpierw planujemy, potem kodujemy.

Jeśli ujdzie czy nie ujdzie to tak pytam tylko, można wykorzystać do tego co mam naglę jakiś framework, jaki byłby najlepszy do stworzenia systemu logowania/rejestracji i reszty(zwracając uwagę na przydatność w późniejszej pracy zawodowej np?)

Skoro to pierwszy projekt i służy wyłącznie do nauki, to postaraj się na razie bez framworków. Gdy już go skończysz, wyrzuć (kiedyś zrozumiesz^^) i zrób za pomocą Symfony np.  :-) 

O Symfony może Ci SyntaxError napisze, jaką to rewolucję w firmie ostatnio zrobili.
 

Naskrobałem kiedyś coś takiego: https://php-kurs.gitbooks.io/phpkurs/content/czesc-v/pisanie-stron-obiektowo.html  (Zerknij też na Bibliografię, na te pozycje warto rzucić okiem)

Nie zapominaj też o Manualu w PHP

Jest jeszcze coś takiego jak: http://www.phptherightway.com/

Miłego projektowania.

komentarz 28 kwietnia 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Powiem tyle. Z symfony mogliśmy całkiem sprytnie usprawnić naszą pracę. Funkcjonalności, który były już napisane w starym autorskim fw po prostu przeportowaliśmy jako bundle. Lub znaleźliśmy w packagist lepsze, które spełniają te same funkcje.

Ale tak jak mówił efik najpierw napisz coś w czystym PHPie, a potem zrób to samo w symfony. Wtedy zrozumiesz i sam stwierdzisz, że wyrzucasz ten pierwszy projekt. Ale musisz przez to przejść.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 227 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w PHP przez Skyterix Początkujący (490 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 15 października 2016 w PHP przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 776 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2017 w JavaScript przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...