• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Wybór] Jaki język programowania?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
899 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2016 w C i C++ przez Deleteuser Użytkownik (500 p.)
Po ostatniej rozmowie z moim nauczycielem (który programuje), mam mały mętlik w głowie, jeśli chodzi o podejście do języku programowania. Właściwie stwierdził, po tym gdy zapytałem, by polecił dobrą książkę nt. C++, że język staje się przestarzały i ze względu na szacunek dla swojego czasu i dla lepszego rozwoju, lepiej uczyć się np. javy/js. Gdy powiedziałem, że skoro zacząłem już przygodę z C++, to chciałbym ją przeanalizować całą, stwierdził, że jeśli już tak, to lepiej od razu przejść na C#, bo ten wypiera C++. Jaka jest Wasza opinia ntt?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
C# nie wyprze c++, może do programow użytkowych by mógł ale silniki gier jeszcze przez długi czas będą na c++, Narazie nie ma jeszcze języka który w tej dziedzinie mógłby wyprzeć c++, chyba że o czymś nie wiem ;)
komentarz 26 kwietnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Nie znasz Unity.
komentarz 26 kwietnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Znam Unity i Unity nie jest napisane w C# a w c++, C# jedynie służy jako język skryptowy w silniku Unity :)
komentarz 26 kwietnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
JVM, CLR, Mono, CPython, silniki JS też są napisane w C lub C++. W temacie "czy C++ jest przestarzały / mniej popularny" masz rację. W temacie "czego warto się uczyć" mniej. Tutaj ważny jest język w którym ostatecznie będzie pracował programista tworząc swoją aplikację, a nie język w którym jest jego stack zaimplementowany.
komentarz 26 kwietnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Nigdzie nie powiedziałem że powinien się uczyć C++, tylko dałem mu argument dla którego nie powinien rezygnować z C++ jeśli mu się podoba :)
+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Język to tylko narzędzie, ucząc się programowania bardziej uczysz się logiki, doświadczony programista może w razie potrzeby zmienić język w czasie około tygodnia, c++ jak dla mnie jest idealny do nauki i ucz się go dalej, potem możesz sobie przejść na Java czy c#
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Web to przyszłość. Wybierz sobie język, w którym poczujesz się komfortowo i który jednocześnie ma jakiś duży framework webowy (duży, bo w takim łatwiej o wsparcie ze strony społeczności i dobrą dokumentację) i pisz.
komentarz 26 kwietnia 2016 przez niezalogowany

Oprócz tych świrowatych jak Malbolge czy Brainfuck.

To zdecyduj się, wszystkie czy nie wszystkie... 

komentarz 27 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

To zdecyduj się, wszystkie czy nie wszystkie... 

Serio nie miałeś nic mądrzejszego do napisania? Nie odpowiedziałeś mi na postawione pytanie. Uznaję więc, że postawiłeś tezę beż żadnego dowodu na jej potwierdzenie - zamiast tego czepiłeś się jakiejś pierdoły. 

Pewnie nie rozumiesz z jakiego powodu chciałem ominięcia tych języków. Jednym z powodów jest chociażby to, że nie są one tworzone z myślą o tworzeniu oprogramowania.

 

komentarz 27 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Ale to cały czas języki programowania. Zaczepka na tym samym poziomie co i Twoja - też nie wniosła merytorycznej treści do tematu ;)
komentarz 27 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Panowie, skończcie(my?) p*ić i tyle ;)
komentarz 27 kwietnia 2016 przez niezalogowany

Ok...

   

0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Web to przyszłość. Z resztą nie chodzi tu o to że jest wypierany, bo nie jest, ale wybierz taki język, w którym dobrze Ci się koduje, poczujesz się komfortowo. Pokoduj troszkę w C++/C# Java ew. JavaScript, i sam stwierdzisz, który jest najlepszy dla Ciebie, bo to jest indywidualna kwestia myślę :)

Podobne pytania

+24 głosów
56 odpowiedzi 4,368 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 325 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2021 w Java przez Hubert731 Obywatel (1,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 855 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2016 w Offtop przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...