• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Elementary OS na komputerze z ekranem dotykowym

Object Storage Arubacloud
+1 głos
954 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Patryk Bogdan Bogdań Początkujący (490 p.)
Cześć ;)
Ostatnio postanowiłem zmienić laptop na nieco nowszy i zaopatrzyłem się w laptopa marki lenovo z ekranem dotykowym. Na komputerze zainstalowany jest W8.1. Jest no moja pierwsza współpraca z tym system (Wcześniej z W8 korzystałem tylko na komputerach innych osób) i muszę powiedzieć, że średnio mi się on podoba. Wszystko zajmuje sporo miejsca na dysku a w tle uruchamia się masa aplikacji mimo że większość usunąłem. Moje pytanie jest następujące. Czy gdybym zainstalował na tym komputerze linuxa elementary os bez większych problemów działałby ekran dotykowy? ;) niestety instalacja obok windowsa raczej nie wchodzi w grę gdyż dysk jest 120gb ssd i już teraz 40gb jest zajęte.

Jakie jest wasze zdanie? ;)

Pozdrawiam!

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez Drago Verde Obywatel (1,250 p.)
Nie wiem czy to ci pomoże ale tylko to znalazłem w googlach.

https://old.elementary.io/answers/is-my-touchscreen-laptop-supported

Tylko tam jest mowa o laptopie HP ale nie wiem czy to ma znaczenie.

na wszelki wypadek możesz zadać pytanie na ich community forum z pytaniem o twój konkretny model laptopa.
+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie wiem, ale spróbuj. Linux Elementary OS jest dostępny w wersji Live, czyli możesz go przetestować bez instalacji. Po prostu wypal płytkę, lub utwórz bootowalnego pendriva i spróbuj :D
komentarz 22 kwietnia 2016 przez Patryk Bogdan Bogdań Początkujący (490 p.)
Dzięki, też na to wpadłem ale nie posiadam pendriva ^^ więc pomyślałem, że może zanim jutro go pożyczę to szybciej uzyskam odpowiedź dziś dzięki forum ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 300 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 588 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 147 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...