• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pisanie własnego androidowskiego MODa.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
444 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2016 w Android, Swift, Symbian przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
edycja 19 kwietnia 2016 przez KubenQPL

Jak powszechnie wiadomo na androida się pisze w Javie (lub c++) ale czy sam system jest również napisany w Javie? Czy w języku niższego poziomu lub samym c++? Jakie umiejętności są wymagane do modowania androida?

EDIT: Chodzi mi o napisanie własnego moda/custom Roma, może źle to określiłem wcześniej.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Jak kolega napisał Android to Linux. Myślę że same jądro to C i Asembler dla ARMów. Java zaczyna się od warstwy Dalvika. Jeśli chcesz coś więcej kombinować to telefon musi być rootowany.
komentarz 19 kwietnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Wiem że musi być zrootowany już dobrych parę lat bawię się w instalację custom romów itd. Mi chodzi o pisanie własnej modyfikacji lub custom roma
–2 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Android to taka nakładka / wirtualna maszyna. Wszystko stoi na Linuksie.
komentarz 19 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie wiem już o co pytasz dokładnie, ale zadałeś m.in. takie pytanie:

ale czy sam system jest również napisany w Javie? Czy w języku niższego poziomu lub samym c++?

komentarz 19 kwietnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Pytam w czym jest napisany w jakim języku, a konkretnie chcę wiedzieć jaki język muszę potrafić żeby móc zmodować tą "nakładkę", nie kernel czy jądro, chodzi mi o modyfikowanie działania samego systemu i jego funkcjonalności.
komentarz 19 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Z serii "Nie znam się to się wypowiem".
komentarz 19 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Z serii, zadaję jedno pytanie, ale oczekuję odpowiedzi nie na te pytanie...
1
komentarz 19 kwietnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

:D ...

Podobne pytania

–8 głosów
2 odpowiedzi 4,582 wizyt
pytanie zadane 18 października 2017 w Android, Swift, Symbian przez Kamio Obywatel (1,100 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2017 w C i C++ przez elik1028 Użytkownik (950 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...