• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

FreeLancelot.pl - mój najnowszy projekt + prośba o ocenę.

Object Storage Arubacloud
+15 głosów
1,032 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)

Czołem Pasjonaci!

Chciałem Wam przedstawić swój najnowszy projekt: www.freelancelot.pl

Pół roku temu przerwałem studia i zacząłem swoją wędrówkę po świecie. Przy okazji sprawdzam, w jaki sposób łączyć podróże z pracą zdalną, jako freelancer - programista.

FreeLancelot.pl to blog autorski, na którym będę się dzielił swoimi przygodami jak i widzą dotyczącą pracy freelancera. Więc, zapraszam Was do czytania jak i polubienia strony na facebook-u:  https://www.facebook.com/freelancelotPL/

Zwykle nie proszę Was o ocenę/korektę moich projektów, ale dzisiaj zrobię wyjątek. Jest to pierwszy raz, kiedy tworzyłem stronę od pustej kartki papieru a następnie wdrażałem ją pod Wordpressa. Dlatego proszę Was o ocenę kodu, wyglądu, funkcjonalności. Jednym słowem wszystkie uwagi mile widziane.

P.S. Target=”_blank” -> wiem, że sporo osób tego odradza, ale dopóki konsorcjum tego nie wycofało z HTML5 to uważam, że jak ktoś chce to stosować, to niech stosuje :)

P.P.S. Ciekawe czy ktoś zgadnie, czym się inspirowałem przy tworzeniu strony FreeLancelot.pl ? Pierwsza osoba, która odpowie prawidłowo dostanie ode mnie pocztówkę z Tajlandii :)

10 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

P.S. Target=”_blank” -> wiem, że sporo osób tego odradza, ale dopóki konsorcjum tego nie wycofało z HTML5 to uważam, że jak ktoś chce to stosować, to niech stosuje :)

document.all też nie wycofali, dodawania elementów z [id] do window też nie wycofali… Strasznie słaby argument, serio ;) Prawda jest taka, że nie mogli uwalić [target], bo tym samym uwaliliby wsparcie dla iframe.

Szkoda, że sidepanel z FB jest w kodzie na początku, przez co tuż po menu focus wchodzi w niego i… ginie na DŁUUUUUGOOOO, de facto uniemożliwiając nawigację klawiaturą po stronie. No i wypadałoby, żeby ten panel się wysuwał, gdy otrzymuje focus.

komentarz 15 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Dzięki Comandeer. Nie pomyślałem o tym. Przeniosę go na koniec i o focus się zatroszczę. Jest coś jeszcze co Cię razi w oczy?
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Tak, te 3 obrazki ("strefy") – IMO przyjaźniej byłoby nałożyć ten tekst z odnośnikiem niż zastępować to, co tam jest. Bo sprawia to wrażenie, że element jest nagle "ucinany". Warto też dodać do tego efektu lekką animację.
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Dodaję do list "to do"
Dzięki za poświęcony czas!
komentarz 15 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

http://image.prntscr.com/image/6c98f41e2d9044c5bfa35d9472c15023.png

No przynajmniej jeden. Masz u mnie duży plus, ale...  bardziej chyba pasuje "wymagających" (Postaw, skonfiguruj, zapomnij => Laravel) :) 

Co do strony głównej, może być, zresztą co ja się tam znam. Jestem tylko programistą backendowym :P

komentarz 15 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
W sumie coś w tym jest :)
+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez niezalogowany

P.S. Target=”_blank” -> wiem, że sporo osób tego odradza, ale dopóki konsorcjum tego nie wycofało z HTML5 to uważam, że jak ktoś chce to stosować, to niech stosuje :)

W3C tego nie wycofa, ponieważ istnieją przypadki, w których zastosowanie tego rozwiązania jest wskazane. Na twojej stronie - nie jest.

  • Nawigacja klawiaturą przez panel fb jest mocno utrudniona. O ile ktoś się w ogóle zorientuje, że focus jest w tym wysuwanym panelu.. który się nie wysuwa.
  • Brak label w formularzach
  • Outline dokumentu wygląda jakby był wygenerowany losowo : p
  • <div class="quote1">

    Blockquote - MDN

  • <a class="all-posts" href="http://freelancelot.pl/freelance/">Wszystkie wpisy</a>

    Link z tekstem "Wszystkie wpisy" powtarza się na stronie głównej 3 razy.. i 3 razy ma inny adres docelowy. To samo z "Czytaj artykuł". - Niezbyt przyjaźnie

  • alt="helmet-978558_1280" 

    Spróbuj w JAWSie : )

  • adres strony po angielsku - strona po polsku.. yhmn. gryzie mi się to odrobinę. /travel/

  • Tytuły na podstronach serwisu powinny wskazywać na to, co jest w danej podstronie.

  • CSSy zminifikować, i wrzucić do jednego pliku.

  • <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge">

    To można słać w nagłówku HTTP

Tak to super, tylko ta dostępność trochę leży.

komentarz 15 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Dzięki za długą listę uwag! Na pewno ją wezmę pod uwagę przy aktualizacji.
Dzięki za poświęcony czas :)
+1 głos
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez Jan Zantos Użytkownik (700 p.)

Super, gratulacje:) Inspiracja że ho ho!!! Trzymam kciuki za dalsze kroki, dzięki za pomoc, już skorzystałem.

Do rozważenia oczywiście, zmiany bordery w menu i tagach.

komentarz 21 sierpnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Dzięki Jan.
Pomysł z zaokrągleniem ciekawy, Na pewno przemyślę bo fajnie to wygląda.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
  • Zrobić salto w nieważkości

Jakim cudem chcesz to zrobić ? :P

Generalnie strona mi się bardzo podoba !

Dobra robota !

 

Pozdrawiam !  

1
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)

https://www.youtube.com/watch?v=dwGhEbqtg88

Ale w przestrzeni kosmicznej również nie pogardzę. Kto wie jak będzie wyglądać turystyka kosmiczna za 30 - 40 lat.

Dzięki za opinię TheFeniks

komentarz 15 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Taki samolot spoko sprawa :)

W kosmos możesz już polecieć tylko pare mln to trzeba w kieszeni mieć :P
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
No właśnie tych paru milionów nie mam :) Więc zostaje czekanie i nadzieja, że szybko wycieczki będą tanieć.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)

 

podjąłem * 
studenckim*


Pozdrawiam, 

PS. bardzo fajna strona! :) 

komentarz 15 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Hehe. Zaraz poprawiam.  Dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez mati10d Gaduła (3,150 p.)
  • "Ukończyć IronMan-a" Jakiego ironMan'a?
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Kkk Początkujący (480 p.)
Dystans triathlonowy
komentarz 16 kwietnia 2016 przez mati10d Gaduła (3,150 p.)

Myślałem że to coś ciekawszego cheeky

komentarz 17 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)

Dokładnie - tutaj chodzi o triathlon i jednych z najtrudniejszych wyścigów na świecie.

Co miałeś na myśli mati10d? Grę jakąś?  :)

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
Inspiracja od BusemPrzezŚwiat.pl ? :)
komentarz 17 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Niestety nie. Bardziej chodzi mi o podobieństwo strony a nie inspirację przy blogowaniu. Strona, którą się inspirowałem była tworzona w jednym z kursów "e-lerningowych". Ktoś coś kojarzy?
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez niezalogowany
przez świat na fazie? :)
komentarz 17 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Nope. Inspiracja jest z jednego kursu, gdzie tworzona ciut podobną stronę do freelancelot.pl :)
komentarz 18 kwietnia 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
Mozna wiedziec z jakiego kursu :) ?
komentarz 18 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Pytanie konkursowe, więc może ktoś jeszcze odpowie:)
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Strona bardzo fajna, a mam jedno pytanie: W jaki sposób zrobiłeś ten efekt, że po najechaniu na dany element nawigacji ten pomarańczowy obszar się przesuwa na to miejsce i po zejściu z tego elementu wraca?
komentarz 17 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Dzięki.

Efekt zastosowany na menu to tzw. Lava Lamp.  Ja wdrożyłem gotowy plugin, który jest dostępny tutaj https://plugins.jquery.com/lavalamp/
komentarz 17 kwietnia 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Dziękuję za odpowiedź.
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Dzięki Wszystkim za opinie i propozycje rzeczy do poprawy. Na Was można zawsze liczyć.

Nikt jeszcze nie odgadł inspiracji przy tworzeniu strony, choć parę osób próbowało. Mało podpowiedź: podobna strona (struktura i kolory) była rozwijana w czasie jednego z kursów online dostępnego po polsku. Do wygrania pocztówka z Tajlandii :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 338 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2018 w Nasze projekty przez Velta Maniak (52,010 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 477 wizyt
+4 głosów
1 odpowiedź 343 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...