• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów- czego sie uczycyć co robic

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,460 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2016 w C i C++ przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Witam zamierzam brac udział w takowym konkursie jednak nie wiem czego sie uczyc i od czego zacząć mogłbym dostać jakie wskazówki? tutaj link do strony od tej Olimpiady Informatycznej

http://oig.edu.pl/

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Zacznij od tutka np c++ i rob zadanka na spoju. Z tego co sie nie myle poziom trudnosci dla gimnazjum nie jest taki duzy i jest sie w stanie tego sprawnie nauczyc. Warto tez pouczyc sie znanych algorytmow m in sortujacych
komentarz 12 kwietnia 2016 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Szczerze mówiąc to robie test na tej stronie i są tam pytania kto załorzył firme hp, O czym mówiło prawo Moore'a w pierwotnej wersji czy W którym roku powstał pierwszy prototyp myszy? Nie jest to chyba zbyt łatwe...
+2 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2016 przez _Kobra Obywatel (1,270 p.)

Gimnazjum to pewnie poziom podstawowy, ale nie można lekceważyć przeciwnika smiley

Masz już jakieś doświadczenie z programowaniem, C++? Jeśli tak, jaki jest Twój obecny stan wiedzy.

Ogólnie, to co mogę Ci doradzić na ten moment:

Natomiast jeżeli masz parę złotych to możesz kupić sobie Learn C++ In A DAY (3.68 USD kindle, 7.99 USD paperback) dobre, szybkie wprowadzenie, choć praktycznie wszystkie tematy omówione są w podstawowym stopniu, coś jak filmiki MZ, no może ciut bardziej.

Natomiast jeżeli chcesz wiedzieć więcej i dać sobie szansę na #1 to zdecydowanie Programming: Principles and Practice Using C++. Jest też wersja PL. Wydatek ponad 100 PLN trochę boli, ale masz skarbnicę wiedzy.

Zadania to oczywiście SPOJ oraz:

 

komentarz 12 kwietnia 2016 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Jeśli chodzi o programowanie to mój poziom wiedzy jest nikly choć otarłem się o to
komentarz 12 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Gimnazjum to pewnie poziom podstawowy

Byś się zdziwił co tam może paść, to nie podstawy C++ tylko już myślenie i to konkretne 

komentarz 12 kwietnia 2016 przez _Kobra Obywatel (1,270 p.)
Tego nie wiem, jak ja chodziłem go gimnazjum (uuu to już 8 lat temu, jak ten czas leci) to mieliśmy Logo, czy jak ten program do pseudo programowania się zwie. Standardowo Word, Excel ;)
komentarz 12 kwietnia 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Przecież tej olimpiady nie piszę się w Logo tylko C++, C, Pascal i nie jest aż taka łatwa: http://oig.edu.pl/files/2011/12/Opracowania-zada%C5%84_zawody-indywidualne.pdf
komentarz 12 kwietnia 2016 przez _Kobra Obywatel (1,270 p.)
A czy napisałem, że pisze się w Logo? Napisałem, że za moich czasów w gimnazjum miałem Logo, a o czymś takim jak pisanie w C++, C, Pascal można było pomarzyć.
komentarz 12 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Tego nie wiem, jak ja chodziłem go gimnazjum (uuu to już 8 lat temu, jak ten czas leci) to mieliśmy Logo, czy jak ten program do pseudo programowania się zwie. Standardowo Word, Excel ;)

No chyba sobie zartujesz. Konkrus na poziomie krajowym i zadania z logo i exela ? 

komentarz 12 kwietnia 2016 przez _Kobra Obywatel (1,270 p.)
Nie, na konkursie. Miałem na myśli, że na lekcjach mieliśmy to co napisałem.
komentarz 13 kwietnia 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
_Kobra Aha, Pomyślałem, że chcesz powiedzieć, że będzie coś czego uczy się w gimnazjum.
+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
OIG to olimpiada gdzie się robi zadania jak na SPOJ. Zadania trudne nie są.

Wskazówki:

- rozwiązuj zadania ze SPOJA

- ucz się algorytmów z stron jak ta http://eduinf.waw.pl/inf/alg/001_search/index.php

Co do testu to ten test jest tak naprawdę pomyłką w OIG ( bo w OI tego już nie ma ) i daje ci 100pkt max, a z zadań zdobyć możesz 500 pkt. Próg to średnio 200-300pkt czyli 2 łatwe zadanka i jedno średnie
+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 12 kwietnia 2016 przez Dorion300
miałem podobną "Olimpade" informatyczną.

HTML, podstawowych zapytań baz danych, trochę C++, pewnie kompresje video i audio (Jak i obrazy)
Nie nastawiaj się zbytnio na C++, ponad 50% dotyczyły HTML, kilka pytań dot. Baz danych i C++.
A na końcu dali formaty obrazów i video, trzeba było powiedzieć która jest stratna i tak dalej.
komentarz 12 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
To raczej nie bylo oi :) Na oi czy oig masz zadanie ktore musi wykonac program nic wiecej nic mniej. "Szczerze mówiąc to robie test na tej stronie i są tam pytania kto załorzył firme hp, O czym mówiło prawo Moore'a w pierwotnej wersji czy W którym roku powstał pierwszy prototyp myszy?" To chyba nie ta strona kolego :) http://pl.spoj.com/ Tutaj nie masz takich zadan xd https://zadania.programuj.edu.pl/c/oap-edycja-ii-gr-gimnazjalna-tre/p/
komentarz 12 kwietnia 2016 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Znajomy mi powiedział że był głównie c++
komentarz 12 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
To chyba nie koniecznie musi byc c++ z tego co sie wiem to jest kilka popularnych jezykow akceptowanych... Na tej drugiej stronie masz zadanie buty czy jakos tak to wystarczy podzielic n przez k i zaokraglic w gore wiec zadanko latwe :)
komentarz 13 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
To nie jest OIG. Na OIG piszesz w C,CPP i Pascal
+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2016 przez LordOfTheStrings Obywatel (1,610 p.)
Z programowania naprawdę podstawy podstaw. Ważne są struktury danych, algorytmy i jeszcze raz algorytmy.
komentarz 13 kwietnia 2016 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Z tego co nauczyciele mi mówili to 90% c++
komentarz 13 kwietnia 2016 przez LordOfTheStrings Obywatel (1,610 p.)
No tak, musisz jakoś te algorytmy zaimplementować. Gdybyś nawet nie wiem jak dobrze pisał to i tak z większości zadań będziesz miał 50% punktów. W tych konkursach chodzi o znalezienie optymalnego rozwiązania.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2018 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...