• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Builder 6 - Tworzenie przycisków przez kod/ Obsługa dużej ilości przycisków jednocześnie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
496 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2016 w C i C++ przez Kakss Nowicjusz (120 p.)
Cześć

Mój problem polega na tym, że chciałbym móc dynamicznie tworzyć obrazy (do Cookie clickera) lub móc tworzyć powierzchnię wypełnioną przyciskami, jak w saperze. Jakoś nie widzi mi się obsługa 50 przycisków jednocześnie, czy nawet 5000 przy możliwości zmiany rozmiaru planszy, a taka tablica 2D znacznie ułatwiłaby mi pracę.

Jak na razie znalazłem tylko opcję przypisania przycisków do tablicy, ale to dla mnie zbyt mało.

Z góry dzięki za odpowiedź.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Tworzysz wskaźnik na obiekt i potem obiekt przez new. Jak chcesz tablicę, to można oczywiście zrobić tablicę wskaźników, trochę pamięci to zje, można też zrobić wskaźnik na tablicę, ale to trudniejsze. Jeśli masz problem ze zrozumieniem wskaźników, to najpierw zerknij na cpp0x, potem tutaj.
komentarz 16 kwietnia 2016 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Tak wogule, to proponuję przenieść się na sfml, zacznij od tego: https://www.google.pl/url?q=http://szymonsiarkiewicz.pl/poradniki/sfml-kurs-podstawowy/sfml-kurs-dla-poczatkujacych/&sa=U&ved=0ahUKEwj_xrmXt5PMAhWJXiwKHWOWAPEQFggNMAA&usg=AFQjCNGki_mDBmnKldPZKfIvHTUIVUIIOQ sporo problemów z builderem w tej bibliotece nie występuje, niby nie ma interfejsu graficznego, ale da się przyzwyczaić.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 308 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 727 wizyt

92,548 zapytań

141,391 odpowiedzi

319,511 komentarzy

61,932 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...