• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przygotowanie się do Olimpiady Informatycznej Gimnazjum

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
879 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ojel Nowicjusz (190 p.)

Jestem w 2 klasie gimnazjum z rozszerzoną iformatyką. Na lekcjach nie uczymy się prawie nic, a chciałbym coś osiągnąc w tej olimpiadzie. Przerobiłem cały kurs Zelenta i kurs na stronie cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/, ale jest to niewystarczająca wiedza do rozwiązania zadań konkursowych. Jak teraz mogę się przygotować tak, żeby w następnym roku już coś umieć?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez Dobi Użytkownik (640 p.)
http://www.spoj.com/

http://main.edu.pl/pl

 

Więcej, więcej zadanek :D
komentarz 9 kwietnia 2016 przez ojel Nowicjusz (190 p.)
Zadanka robie, tylko raczej chodzi mi o to jak się nauczyć myśleć tak żeby umieć rozwiązywać te zadania ;)
1
komentarz 9 kwietnia 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Pisząc. Pisząc. Jeszcze raz pisząc. Jeżeli nie będziesz wiedział jak coś zrobić - pytasz na forum i zostajesz nakierowany.
+2 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez Thonem Obywatel (1,230 p.)
Po tych kursach masz już wiedzę teoretyczną, by te zadania rozwiązywać. Taka prawda, że nie są one jakoś strasznie skomplikowane teoretycznie (nie trzeba do nich nawet dokładnej znajomości c++). Problem... czy też właśnie zaleta jest taka, że aby je rozwiązać musisz myśleć. A niekiedy są naprawdę trudne i żeby je zrobić trzeba się sporo namęczyć.  Jedyną radą jaką Ci mogę dać jest to, abyś nie czytał w nieskończoność dziesiątek kursów, lecz spróbował rozwiązywać te zadania. Dzięki temu nauczysz się myśleć programistycznie. Także myśleć, myśleć, myśleć.
komentarz 9 kwietnia 2016 przez ojel Nowicjusz (190 p.)
No właśnie jest kilka elementów, których nie było w tych kursach (lub zostały inaczej określone) i których nie za bardzo rozumiem, jak metody zachłanne,  zamiana systemów, np. z dwunastkowego na binarny, -zadania kombinatoryczne, -geometria obliczeniowa. I co z tym zrobić?
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez Kuba Skoneczny Obywatel (1,780 p.)
Polecam książkę Szkoła programowania autora Stephen Prata ;) Jedyny właściwy sposób aby się przygotować, to robienie programów.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 953 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 462 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,042 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...