• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poradnik java

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
326 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w Java przez Regolin542 Użytkownik (990 p.)
Witam. Szukam dobrego poradnika do Javy(najlepiej w języku polskim) szukałem około 5 dni i nic nie znalazłem. Liczę na szybką odpowiedź.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez bumpMind Gaduła (4,260 p.)
wybrane 11 kwietnia 2016 przez Regolin542
 
Najlepsza

Sam zaczynałem naukę Javy poprzez serwis javastart, ale w moich odczuciach chociaż znajduje się tam solidny poradnik co, jak i po co działa to brakowało różnych szczegółów które pozwoliły by w pełni zapoznać się z danym działem. Na początek jak najbardziej stronka jest ok ale polecam wspomagać się lekturą, np w moim przypadku była to: Thinking in Java,  w zasadzie dalej się nią wspomagam gdzyż zawiera sporo objaśnień do konkretnych zagadnień razem z przykładami, największym jej minusem jest cena ale to już chyba tak jest z większością obszernych książek z konkretnego języka.

+3 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)

To może zaopatrz się w dobrą książkę np.

  • image
komentarz 9 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Ja mam tą książkę tylko że starsze wydanie i inna okładka. BTW uczyłem się Javy z tej książki
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez Ceki Mądrala (5,310 p.)
Ja się uczyłem z tej strony: http://javastart.pl/static/category/podstawy-jezyka/ . Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Słyszałem dużo dobrego o Thinking in Java autorstwa Bruca Eckela, istnieje polskie wydanie, sam zamierzam nabyć w ciągu kilku dni.
1
komentarz 10 kwietnia 2016 przez jkbscg Nowicjusz (180 p.)
Jeśli ktoś nigdy nie programował, nie zna podstaw, to ta książka nie jest dla niego. Jak kolega u góry polecam na początek Java Podstawy Horstmanna i Cornella, a następnie dołączyć do nauki Thinking in Java właśnie.
–2 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Corax the tutor, i wyszukiwarka na forum

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 397 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xSebax Początkujący (270 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 622 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2019 w Nasze poradniki przez htfhere Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 134 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2017 w Java przez fatalFOx Początkujący (300 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...