• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona oparta na CMS WordPress - ocena i krytyka

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
623 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2016 w Systemy CMS przez Nie znam Użytkownik (590 p.)
edycja 23 sierpnia 2021 przez Nie znam

Niccccccccccccccccc

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2016 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Pomysł jest ciekawy, ja osobiscie bardzo dużą wagę przykładam do designu strony zatem głównie w tej kwestii się wypowiem. Może jest to trochę subiektywna ocena, ale moim zdnaniem strona jest za ciemna. Co więcej wybrany przez Ciebie font nie jest dostatecznie czytelny. Również kolorystyka w sidebarze (połączenie szarego tła, niebieskiego koloru fontu oraz żółtych ?punktorów?) moim zdaniem nie jest do końca trafiona. Osoboście wolę korzystać ze stron w jasnej kolorystce, sprawia ona wrażenie mniej przytłaczającej (zależy to oczywiście od tematyki strony). Popracowałby także nad odstępami pomiędzy elementami na stronie artykułu, moim zdaniem są za małe co także ma negatywny wpływ na czytelność artykułu. Podsumowując, sam układ oraz RWD na +, osobiście przemyślałbym zmianę kolorystyki (podkreślam, że jest to subiektywna opinia) oraz zwiększenie odstępów (głównie pomiędzy sekcjami artykułów).

Pozdrawiam!
komentarz 5 kwietnia 2016 przez Nie znam Użytkownik (590 p.)
Ja osobiście akurat lubię ciemne kolory bo całego Linux, w tym IDE mam w takim motywie. Myślałem, że może aby trafić do większej ilości osób, stworzyłbym drugi motyw w jasnych kolorach i dać możliwość zmiany go w każdej chwili. Myślę, że to spoko rozwiązanie. Masz może, jakiś pomysł co do kolorystyki albo jakiś przykład strony gdzie jest ciekawy ciemny motyw? bo jednak stworzyc dobry motyw to ciezka sprawa
komentarz 5 kwietnia 2016 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)

Jeśli chodzi o ide to sam też używam ciemnego theme'u, ale jeżeli chodzi o strony internetowe przyjemniej mi się korzysta z jasnych :) 

Co do kolorystyki, najczęściej sam dobieram kolory metodą prób i błędów lub kożystam z gotowego zestawu kolorów.

Jeśli chodzi o czerpanie insiracji, polecam w google wpisać hasło "web design trends", na pewno coś Ci wpadnie w oko.

Ja ze swojej strony wrzucam kilka przykładów ciemych motywów, oczywiście układ będzie inny niż w Twoim przypadku, ale kolorystyka jak najbardziej podobna :)

http://www.templatemonster.com/demo/48745.html

http://www.templatemonster.com/demo/54729.html

W sumie to polecam Ci przejrzeć tą stronę:

http://www.templatemonster.com/templates.php

W wyszukiwarce wpisz hasło np "dark"

Pozdrawiam!

komentarz 6 kwietnia 2016 przez Nie znam Użytkownik (590 p.)

Poszedłem zgodnie z Twoją radą i bawiłem się trochę w CSS (ciężko jest naleźć fajne zestawienie no ale może coś z czasem się uda). Znalazłem również na internecie parę różnych gotowych motywów Bootstrap (https://bootswatch.com/). 

Dodałem na stronie możliwość zmiany motywu - na razie tylko prowizoryczną (później zrobię to lepiej). Także zobacz proszę teraz co myślisz o tych motywach. Według mnie najlepiej jednak wypada cyborg oraz darkly. 

No nic, jeszcze popracuję nad doborem dobrych kolorów i jak coś się uda ciekawego wykombinować o dam zdać.

 

Pozdrawiam!

komentarz 6 kwietnia 2016 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Jeżeli chodzi o link, który podesłałeś, moim zdaniem (jeżeli mówimy tylko o ciemych motywach) to zdecydowanie darkly. Zmiany kolorów na blogu zdecydowanie na +, zmieniłbym jeszcze kolor nazwy bloga (zlewa się z bg) najlepiej na biały. Popracuj jeszcze nad margin/padding top i bottom na stronie wpisu. Życzę powodzenia i czekam na informacje o kolejnych usprawnieniach :)
komentarz 8 kwietnia 2016 przez Nie znam Użytkownik (590 p.)
Witam ponownie.

Posiedziałem jeszcze trochę nad designem strony. Poprawiłem parę kolorów. Ulepszyłem zmianę motywu (i chyba jednak z tego zrezygnuję, bo jest to trudne w utrzymaniu - za dużo rzeczy trzeba zmieniać, żeby to dobrze wyglądało).

Nie do końca wiem, o co Ci chodzi pisząc, abym popracował nad marginesami oraz odstępami - według mnie jest spoko tak jak teraz.

Teraz już chyba zdecydowanie lepiej wygląda strona niż na początku.

No nic, teraz trzeba mi tylko sukcesywnie uzupełniać go w treść.

 

Pozdrawiam serdecznie i miłego weekendu życzę ;)
komentarz 7 grudnia 2016 przez jkaminski Początkujący (420 p.)

Chciałbym dodać, że strona TemplateMonster ma polskojęzyczną wersję http://templatemonster.com/pl/

0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Zdaje mi się, że informacja o cookie powinna być wyświetlana przy wejściu użytkownika na stronę, a nie w stopce, jako skryptu JS możesz użyć: http://cookiealert.sruu.pl/ .

Tagi HTML5 +1

 

Pozdrawiam
komentarz 5 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
W stopce właśnie jest jego miejsce ;)
komentarz 18 sierpnia 2016 przez Jan Zantos Użytkownik (700 p.)
Ma być widoczna dla użytkownika:)
komentarz 18 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Użytkownicy nie chcą tego widzieć :)
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Czołem

Wielki plus za to, że nie poszedłeś na łatwiznę i nie oparłeś strony na gotowym szablonie i wszystko robiłeś od zera.

W stopce bym usunoł informację o hostingu i CMS bo jest to typowe dla stron, tworzonych przez osoby nie znające Wordpressa i nie umiejących tego usunąć.

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez Jan Zantos Użytkownik (700 p.)
Dla mnie spoko stronka, nawet skorzystam:) Jakie atrakcje na zapleczu?:)
0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2016 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Poczytaj trochę o kolorach z fragmentu książki Podręcznik projektantów WWW Smashing magazine wydawnictwa Helion.

Nie mam nic do treści ale fajnie w tej książce opisano zasadę działania kolorów  i odbieranie przez użytkownika kolorów użyto na stronie i co je cechuje.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2020 w Inne języki przez xxx1990 Początkujący (490 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 2,114 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...