• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przesiadka na windows 10?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,544 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Nadszedł czas na podjęcie decyzji bo za parę miesięcy nie będzie można aktualizowac do win 10 aktualnie mam win 7 pytanie brzmi czy warto podjąć się aktualizacji?

12 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
wybrane 3 kwietnia 2016 przez xydden
 
Najlepsza
Ja podzielam zdanie kolegi Blacha, ale ponadto chciałbym dodać, że jest wiele systemów opartych na jądrze linuksa które mogą zaspokoić twoje oczekiwania. Jako że rozwijasz w kierunku informatycznym myślę, że warto jest przynajmniej spróbować. Ja proponuję tobie na razie obok Windowsa zainstalować coś innego i starać się używać tego na stałe. Jest również wiele poradników społeczności forum np. taka jak ta która w razie potrzeby tobie pomoże.

Wystarczy wyszukać, wybrać ubuntu, mint, debian, kali, deepin OS, elementary OS, . Odpowiedzi na pytanie który byłby najlepszy znajdziesz na tym forum.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Kiedyś bawiłem się kalim ,na drugim kompie mam ubuntu win potrzebny mi jest do gier i do unity
+9 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
Ludzie z mego otoczenia uciekają od win 10. Osobiście na wieść o tym systemie i nowej polityce MS postanowiłem na dobre przesiąść się na Linuxa, nie podoba mi się wizja tego że ktoś rości sobie prawa do mej prywatności.
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Racja jestem przeciętniakiem :d A teraz na kolana!
komentarz 2 kwietnia 2016 przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
Gdybym mógł zainstalować Linuxa to bym się dawno przesiadł.
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A ktoś broni?
komentarz 2 kwietnia 2016 przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Skoro tak się boicie szpiegowania to polecam wyjazd gdzieś do amazoni w busz, odcięcie się od świata  cywilizacji i wtedy moze nikt was nie będzie  niepokoił.. choć kto wie, może już  zwierzeta są pod kontrolą microsoftu...
+6 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Prawda jest taka, że mając komputer podłączony do internetu i tak jesteś szpiegowany przez wszystkich (Google, cookies i inne). Uaktualniając do Win10 masz najnowszą wersję systemu, czyli wolną od jakichś dziur, czy błędów. Warto mieć najnowszą wersję systemu ze względu na bezpieczeństwo. Pomijając już, że Win10 ładniej wygląda, i (na moim kompie) chyba trochę przyśpieszył.

Zresztą póki nie będziesz prezydentem, MS i tak nic nie obchodzą twoje dane...
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Cała inwigilacja w imię dopasowanych personalnie... reklam. :D
komentarz 18 kwietnia 2016 przez PanZWarzywniaka Nowicjusz (210 p.)
Oczywiście dlatego polecam AdBolcka, osobiście używam na wszystkich stronach oprócz Youtube-a i tylko wyłączam na kanałach twórców których chciałbym zachęcić do tworzenia dalszego kontentu.
+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)

Aktualizuj, wsparcie nowych technologii, mocne przyśpieszenie względem starszych windowsów, ładny wygląd (o gustach się nie dyskutuje), w obecnych czasach i tak jesteśmy szpiegowani na każdym kroku wink

+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Jest jedna rzecz, przez którą zastanawiam się nad przesiadką na WIN10, a mianowicie posiadam CPU AMD i GPU AMD a sterownik dx12 w takim configu działa o wiele wydajniej od dx11. Więcej nie widzę powodów..

Co do szpiegostwa to... ludzie ogarnijcie się! Widzę, że cel został osiągnięty. Wszyscy się przyzwyczaili i myślą, że pogwałcenie prywatności jest normalne, a to nie jest normalne!

Możecie już zdjąć ubranie i biegać nago. Wszyscy wiedzą jak wygląda fallus i joni.
+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez TheFlashes Obywatel (1,580 p.)
U mnie nic się nie zmieniło, komputer działa tak samo jak na Win 8, plus jest taki że przywrócili menu start no i moim zdaniem jest to najładniejszy windows. Co do prywatności dobrze napisał Tom_Ja więc nie będę się rozpisywał. W okolicach premiery miał kilka niedoróbek ale teraz już wszystko śmiga więc możesz śmiało aktualizować.
0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez chomek Gaduła (4,500 p.)
Jest już kilka takich tematów na forum użyj wyszukiwarki :)
komentarz 2 kwietnia 2016 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
System się podobno znacznie zmienił
1
komentarz 2 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Na gorsze...
komentarz 2 kwietnia 2016 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Uzasadnisz co zmieniło się na gorsze
komentarz 4 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Zapewne wszystko :D
komentarz 4 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ale niee, no jak sie złe na gorsze ma zmieniać? :D
0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
Ja instalując Win10 miałem więcej problemów niż pożytku(chcę dodać że było to kilka miesięcy temu), problem ze sterownikami, wydajność w grach, po 5 włączeniach reinstall bo system nie chciał się włączyć, irytujące wiadomości na temat jakiś update'ów itp. Wolę Win7 do gier, a do reszty linux ;D
0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Oczywiście, że warto, używam od wypuszczenia, 0 problemów z sterownikami, grami, wydajnością lepszy o 7. Szpiegowanie? heh  paranoicy. Podsłuchiwani jesteście na każdym kroku, telefony, internet, cokolowiek a windowsem się przejmują..
0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Mam swoją opinię na ten temat. Na pewno jest to lepszy system niż Windows 8 czy 8.1 ale ma jednak sporo braków. Na przykład są problemy z aplikacją Poczta (nie działa SSL i są problemy z synchronizacją), mnóstwo jakiś niepotrzebnych feature-ów w stylu aplikacja Wiadomości, Sport, Finanse (po prostu dużo śmieci), interfejs kafelkowy razi oczy nadmiarem informacji, przepełnione menu start tymi cukierkowymi feature-ami, niezbyt dobrej jakości przeglądarka Microsoft Edge (kopia IE) czy tak jak ostatnio miałem problemy z Visual Studio na Windows 10. Moim zdaniem Microsoft za szybko wypuszcza te systemy. Mógłby raz jeden zrobić a porządny. Jak tak dalej z nimi pójdzie to przesiądę się na Linuxa a przejść z C# na Javę to dla mnie żaden problem i tak radzę wam zrobić jak się wam nie podoba polityka Microsoftu.
komentarz 11 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
"a przejść z C# na Javę to dla mnie żaden problem" - przecież postanowiłeś robić tego C#, więc go kontynuuj a nie wydziwiaj
0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Dobra odcinam się od windowsa i ms, przechodzę w 100% na ubuntu :-P
–1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
Chcesz aktualizować czy nie? Za te pare miesięcy to może się jeszcze wiele razy polityka microsoftu zmienić.
komentarz 2 kwietnia 2016 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Martwi mnie trochę polityka prywatność
komentarz 2 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Za te pare miesięcy to może się jeszcze wiele razy polityka microsoftu zmienić.

Na gorsze...

komentarz 2 kwietnia 2016 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
To nie pobieraj. Ja nie pobrałem, nie jest mi do szczęścia potrzebny.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 574 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Czajkos Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...