• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zabezpieczenia portali społecznościowych.

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
566 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
zamknięte 30 marca 2016 przez Paweł123

Cześć, zastanawiam się czy jesteśmy bezpieczny w sieci korzystając z portali społecznościowych?

Jeśli ktoś znajdzie sposób na złamanie zabezpieczeń do Facebook'a , Twitter'a, Instagram'a itp. To w tym momencie nie stoi tej osobie na przeszkodzi, aby  włamać się do innych kont użytkowników danego serwisu. I moje pytani brzmi:

Czy osoba znana, wpływowa użytkująca serwis w którym haker złamał zabezpieczenia jest tak samo narażona na atak, tak jak przeciętny użytkownik serwisu?

Czy osoba sławna, wpływowa wykupuje jakieś "konta premium", które jest trudniejsze do złamania? 

komentarz zamknięcia: Powód: Zadaję kretyńskie pytania :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)

Czy musisz zadawać takie  kretyńskie pytania?

komentarz 30 marca 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Czy ja wiem, czy to jest  

kretyńskie pytania?

Po prostu byłem ciekawy? Dla mnie byłoby to dziwne jeśliby np: Prezydent polski byłby narażony na atak ze strony hakerów tak samo jak zwykły Kowalski. Wiadomo, że profil prezydenta na Twiterze  przegląda dużo więcej osób w porównaniu do zwykłego konta Kowalskiego. Dlatego konto prezydenta jest bardziej narażone na ataki, więc powinno być lepiej zabezpieczone. 

+1 głos
odpowiedź 30 marca 2016 przez niezalogowany
Tak, jeśli Twoje konto przekroczy 1.000.000 like'ów, dzwonią do Ciebie z facebooka i proponują wersję premium.
komentarz 24 sierpnia 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

leże cryingcryingcrying

komentarz 24 sierpnia 2016 przez niezalogowany
PATYL : DD
+1 głos
odpowiedź 30 marca 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Cześć, zastanawiam się czy jesteśmy bezpieczny w sieci korzystając z portali społecznościowych?

Nie, doskonale jest to zobrazowane w Mr. Robot, serial - polecam.

Czy osoba znana, wpływowa użytkująca serwis w którym haker złamał zabezpieczenia jest tak samo narażona na atak, tak jak przeciętny użytkownik serwisu?

Oczywiście że tak, ba - nawet podatność na atak jest zwiększona ze względu na popularność. Myślę, że masz mniej antyfanów, a szczególnie takich zajmujących się łamianiem zabezpieczeń niż DiCaprio czy jakaś inna znana postać.

Czy osoba sławna, wpływowa wykupuje jakieś "konta premium", które jest trudniejsze do złamania?

Myślę, że tutaj zależy od miejsca i charakteru portalu, ale jeżeli idzie o Facebooka - moim zdaniem to niemożliwe, ponieważ to tak naprawdę wygląda na haracz - "daj nam kasę, a my uczynimy Twoje konto silniejszym". Rzecz jasna nikt nie przechowuje nic wartościowego na tych portalach, które i tak są prowadzone przez ludzi od social-media. Jeżeli jednak idzie o portale typu Github(który można nazwać portalem społecznościowym ze względu na strukturę podczas pracy w grupie) jest możliwość wykupienia prywatnych repozytoriów, co wpływa natychmiastowo na bezpieczeństwo kodu.

komentarz 30 marca 2016 przez niezalogowany

Cześć, zastanawiam się czy jesteśmy bezpieczny w sieci korzystając z portali społecznościowych?

Nie, doskonale jest to zobrazowane w Mr. Robot, serial - polecam.

To pytanie można spokojnie skończyć na "czy jesteśmy bezpieczni w sieci?" i odpowiedź ani trochę się nie zmienia : )  

Dołączam się tutaj do polecania Mr. Robot - świetny serial.

komentarz 30 marca 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Również potwierdzam - genialny serial! :)

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 282 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2016 w Offtop przez xR Mądrala (6,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 23 września 2021 w PHP przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 731 wizyt
pytanie zadane 26 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez arekdev Nowicjusz (140 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...