• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poradnik IRC

VPS Starter Arubacloud
+5 głosów
923 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2016 w Nasze poradniki przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)

Witam Nasza społeczność korzysta z IRC, jako osoba, która też używa tego środka komunikacji chciałbym wam pomóc jak go poprawnie skonfigurować ;) 

Dla leniwych istnieje IRC-Client na naszej stronie ;) http://forum.pasja-informatyki.pl/chat-irc

Dziękuje użytkownikowi, który zapoczątkował i wyjaśnił. Nie chcąc ranić jego uczyć ja chcę to zrobić bardziej dokładniej ;)

 

I Krok Pobieramy HEX-CHAT ;) https://hexchat.github.io/downloads.html

II Krok Następnie instalujemy program. 

III Krok Po instalacji programy ukaże nam się nam okienko z ustawieniem Nicku ;)

IV Krok Ustawiamy nazwę użytkownika 

V Krok Wybieramy server FREENODE a następnie EDIT

VI Krok Przechodzimy na zakładkę AUTOJOIN CHANNELS i ustawiamy jako channel #pasjainformatyki

 

Możemy również ustawić automatyczne połączenie 

VII Krok Teraz możemy zamknąć okienko edytacji i klikajnąc aby nie pojawiało się nam okienko z listą połączeń.

VIII Krok  Po kliknięciu CONNECT ukaże nam się okno gdzie powinniśmy się zarejestrować lub zalogować ( Ja posiadam już konto na serwerze Freenet) 

  • REJESTRACJA!!

Aby się zarejestrować używamy komendy /msg NickServ register <hasło> <e-mail>

  • ZALOGOWANIE!!

Aby się zalogować na serwerze FREENET wpisujemy podaną frazę /msg NickServ identify <hasło>

Po zalogowaniu serwer poinformuje nas, że logowanie przebiegło pomyślnie.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ja tylko dodam od siebie że nie ma potrzeby logowania się ręcznie za każdym razem - ani to przyjemne ani wygodne. Na screenie z kroku VI wystarczy podać swoje hasło i klient będzie logował nas automatycznie. Chyba że korzystamy z jakiegoś wspólnego komputera do którego dostęp ma kilka osób to wtedy oczywiście inna sprawa ;)
komentarz 27 marca 2016 przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Ok, ale mi się i tak nie loguje :-( "This nickname is registered. Please choose a different nickname, or identify via /msg NickServ identify <password>."
komentarz 27 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie jestem w tej chwili przy komputerze więc nie sprawdzę jak mam u siebie. Ale spróbuj odznaczyć "user global information" i wpisz tam jeszcze raz swój nick który ma zostać użyty do logowania i hasło oczywiście też, może to jest problemem.

Podobne pytania

+14 głosów
2 odpowiedzi 1,101 wizyt
+22 głosów
2 odpowiedzi 2,668 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
+9 głosów
2 odpowiedzi 563 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2018 w Sprawy forum przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...