• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program o zjawisku fizycznym w Visual Basic

Object Storage Arubacloud
0 głosów
300 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w Visual Basic przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Witam, potrzebuję napisać prosty program na fizykę odnośnie jakiegoś zjawiska fizycznego. Jestem strasznie słaby jeśli chodzi o Visuala, ale program ten musi mieć jakieś obliczenia (ze wzorów), dobrze by było jakby miał jakieś wykresy czy coś.
Odpada już wszystko związane z prądem i prawem Archimedesa, bo już zaklepane przez kolegów. Co byście mi polecili? Coś co jest dość proste do zrobienia, bo tak jak powiedziałem nie jestem dobry w pisaniu w Visual Basic.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 marca 2016 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
Rzut ukośny.
komentarz 25 marca 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Ajj, zapomniałem, to też już odpada, bo na lekcji z nami to przerabiał. Może zrobię to inaczej. Postaram się znaleźć coś ew. łatwego i byłoby miło jakby ktoś mi pomógł wymyślić do niego jakieś fajne, łatwe do zrobienia bajery. :)
0 głosów
odpowiedź 25 marca 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Może zrobię program na temat załamania światła? Jakie bajery mógłbym do tego dorzucić prócz obliczania wzorów? O rysowanie się załamania światła może być raczej ciężko.
komentarz 25 marca 2016 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
Graficznie wypadałoby zobrazować, promień padający, promień załamany i normalna - trzy linie, w tym jedna nie zmieniałaby się (normalna).  Czyli zostają do rysowania 2 proste, w zależności od danych podanych przez użytkownika, musiałbyś je wyrysować pod odpowiednimi kątami.
komentarz 25 marca 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Właśnie pomyślałem o tym, bo już praktycznie to mi zostało do zrobienia, lecz nie mam pomysłu jak się za to zabrać.. Ma ktoś jakiś dobry poradnik odnośnie rysowania w VB?
komentarz 25 marca 2016 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
Najprościej będzie użyć Canvas, że po prostu rysunki będą bezpośrednio na oknie aplikacji, inaczej tłumacząc Canvas to jest kartka papieru, na której bezpośrednio będziesz rysował. Przejrzyj sobie ten i inne filmiki, jakie YT Ci podpowie przy okazji, bo trochu tych filmików jest.:
https://www.youtube.com/watch?v=8i_oLcMbFiQ
komentarz 25 marca 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Dziękuję bardzo. Przyda się na pewno. :)

Podobne pytania

–2 głosów
2 odpowiedzi 207 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2015 w Inne języki przez imlachim Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2019 w Visual Basic przez tales Nowicjusz (210 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...