• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przypisanie do enum operatora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
317 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2016 w C i C++ przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
W jaki sposób mogę przypisać operator obustronny do typu enum. (+,-,*,/)

A dokładniej chodzi o to żeby przy przypisaniu przez cin, użytkownik mógł podać któryś z operatorów do zmiennej enum.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 marca 2016 przez niezalogowany
mogę się mylić bo enum używam od niedawna, ale z tego co wiem to enum przyjmuje liczby całkowite ale naprawdę nie jestem pewny
komentarz 22 marca 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
enum jest to 'narzędzie' do tworzenia własnych typów zmiennych, więc się mylisz.
komentarz 22 marca 2016 przez niezalogowany
tak?? muszę zgłębić jeszcze o tym wiedzę, więc przepraszam
0 głosów
odpowiedź 22 marca 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)

użytkownik mógł podać któryś z operatorów do zmiennej enum.

Że jak? Chodzi Ci o operacje na enum (który jest niejawnie konwertowany na int), rodzaj działania na podstawie wprowadzonych danych, przypisywanie obliczonych danych do enum?

komentarz 22 marca 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
przykładowo enum Symbol { a=1,b=2,c=3};

Chciałbym aby zamiast a było operator
komentarz 22 marca 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)

operator to słowo kluczowe, czyli zastrzeżone - tam samo jak static, const itp. Czyli się nie da najprościej mówiąc.

A i narzędziem do tworzenia własnych zmiennych jest class (lub struct), enum to alias słowny dla zmiennych constexpr (o wartości znanej w trakcie kompilacji).

komentarz 22 marca 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
nie da się zasłonić jakoś tego operatora? Właśnie z przypisaniem tego w taki sposób do enum miałem zadanie do zrobienia, więc jakaś opcja musi być.
komentarz 22 marca 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Albo jakieś dziwne zadanie albo nie zrozumiałeś go poprawnie. Nie da się przysłaniać słów kluczowych. Opcją może być wpisanie danych do zmiennej, przerobienie na enum i switch od niego.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 21 października 2020 w C# przez Masterkk121 Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,926 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 601 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2020 w C i C++ przez dominik195k Obywatel (1,030 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...