• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra edukacyjna - Pomysł na przyszłość ?

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
233 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie otóż zgaduje nie jedni się naczytali w ogóle na tym forum że polskie szkolnictwo niezbyt pomaga w dążeniu do celu zostania informatykiem, pomyślałem sobie ! " A może by to tak połączyć, uczyć mi się nie chce bo to w niczym mi się nie przyda, ale przecież jakbym połączył pasję z tym co muszę zrobić coś by z tego wyszło".

       A więc ogólnie rzecz biorąc, wpadłem na pomysł by stworzyć grę, grę która nie tylko dostarcza rozrywki ale i edukuje. Edukuję nie tylko osoby które to tworzą, ale i osoby które będą w to grały... Jest kilka gierek, które powstały odwzorowując świat realny ostatnio widziałem "The Devision" odwzorowuje Manhatan prawdopodobnie w jakimś stopniu, co może dać wiele frajdy aczkolwiek i nauczyć jak się poruszać po tym mieście.

       Wiadomo, wyzwanie które ja stawiam według mnie nie jest łatwe, dlatego też piszę tutaj potrzebował bym ludzi którzy zaangażowali by się ze mną do tego projektu, przeważnie to nie jest prosta rzecz by wykombinować, sytuacje w których wykorzystywane są rzeczy ze szkoły... Aczkolwiek wiemy co się sprzedaje w branży gier, gra może być 2D, największym wyzwaniem było by to by gra nie zanudzała... Przeważnie wiele nie rozwijam, bo zdaje mi się że i wy możecie puścić wodzę fantazji jak można przyczynić się do wyedukowania ludzi w przyjemnym kierunku podczas grania. Ilu osób się nauczyło angielskiego z gier, może czas na jakieś ścisłe przedmioty. Grawitacja wiadomo, istnieje ale nie wiadomo jak, może jakby to wpoić od młodego... Ogólnie mam daleko idący plan który właściwie docierał by do młodszych, co jest dość szalone bo to początek... Co wy na to, ktoś by się dołączył jakieś propozycje złożył? Dokładny pomysł co do projektu opracowalibyśmy już w ekipie, rzucajcie swoje propozycje, i poglądy... Możliwe że dość chaotycznie to napisałem, cóż trudno jest wylać tu swoje pomysły dokładnie ale mam nadzieje że mniej więcej zrozumieliście moje zamiary... Język w którym było by to programowane to myślę C# / C++

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 20 marca 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)
Oooooo gdyby jeszcze te stare serwisy działały.... Też tak miałem :) Rada od starszego: wróć do Nas, nie daj się wyobraźni, tej całej iluzji wspaniałomyślności.

Stwórz projekt, bądź prekursorem w tym temacie. Kartka długopis i ciach! Następnie napisz pierwsze linijki kodu - nawet z śmieszną grafiką. Jak będziesz otwierał swój biznes to Biznes Plan jest must-have.

Powodzenia.
komentarz 20 marca 2016 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
Świetna rada :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 739 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 199 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2016 w C i C++ przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,218 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w C# przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...