• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacją Ubuntu obok Windowsa 10

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,806 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
Cześć, gdy próbuję zainstalować Ubuntu to wyskakują różne błędy:
https://www.youtube.com/watch?v=XRub20RL6Uc
Te same błędy, niezależnie od tego czy to wersja 15 wypalona na USB, czy 14 wypalona na DVD-R

Płyta główna: Asus Z97-Pro
Procesor: i7 4790K
Karta graficzna: Asus GTX970 Strix

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 marca 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Powtórzę: tu Ci raczej nikt nie pomoże. Zapytaj na specjalistycznym forum Ubuntu.
+1 głos
odpowiedź 19 marca 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ja też miałem problemy z potawieniem Ubuntu obok windowsa, tak mnie to zirytowało że kupiłem taniego używanego lapka i postawiłem na nim samodzielnego Ubuntu i działa jak marzenie :P Teraz 2 kompy do nauki/pracy w sumie się przydają
komentarz 19 marca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Haha, miałem podobnie... Od 17:00 do 06:00 starałem się zainstalować ubuntu, obok win. Miałem problem z przydzieleniem partycji, była nie dostępna czy cuś... Więc się wnerwiłem po 05:00 i wypierniczyłem windowsa i na niego wstawiłem ubuntu. Czuję się dumny. Następny dzień, wstałem o 15:00 do 07:00 konfigurowałem mojego ubunciaka, głównie chodziło o steam i xamppa, zakończyło się na tym iż musiałem pobrać wersję 14.04 lts i przejrzeć parę milionów tematów na stackoverflow.

Pozdrawiam. :)
komentarz 19 marca 2016 przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
A na Ubuntu gry ze Steama działają?
komentarz 19 marca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ta, pewnie. Nie wszystkie, choć najważniejsze jest to, iż gram w te, które działają. :)
+1 głos
odpowiedź 19 marca 2016 przez Franklin Obywatel (1,140 p.)
Być może problem tkwi w tym z czego próbujesz instalować Ubuntu. Jakiego programu użyłeś do stworzenia instalacji na usb czy dvd? Ważne aby pamięć USB była wcześniej sformatowana jako FAT32 :) Polecam:

http://www.pendrivelinux.com/

oraz

http://ubuntu.pl/forum/

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 820 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,924 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 10,229 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...