• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w zrozumieniu działania technologii klient-serwer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
185 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2016 w Java przez mikra25 Użytkownik (580 p.)
Mam na projekt na uczelnie stworzyć program w javie oparty na technologii klient-serwer. Z tego co czytałem to klient wysyła do serwera zapytanie, serwer przetwarza je i zwraca do klienta. I teraz jest ten moment w którym nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jak dla mnie to wygląda w ten sposób, że np. chce zarejestrować nowego użytkownika. W kliencie przypisuje do zmiennych login i hasło i wysyłam je do serwera. Tam wykonuje normalne działania czyli sprawdzam czy login nie jest zajęty, czy hasło poprawne itp i zwracam jakąś odpowiedź do klienta i jeśli wszystko jest ok to dodaje użytkownika do bazy danych i wysyłam do klienta jakąś wartość liczbową czyli np 0 jest rejestracja udana lub 1 jeśli nie. Z tego co ja rozumiem to klient ma być tylko do pobierania i wyświetlania danych użytkownika a wszelkie działania, modyfikacje danych, sprawdzenia itp wykonywane są w aplikacji serwera. Czy mógłby ktoś napisać mi czy mój tok myślenia jest w miarę poprawny?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
http://pdf.helion.pl/thija4/thija4-1.pdf str.60 i 65,w przystępny sposób wytłumaczone :)
0 głosów
odpowiedź 15 marca 2016 przez niezalogowany
Tak. Twój tok myślenia jest w miarę poprawny.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2016 w C i C++ przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 500 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 105 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...