• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Coder's lab - Opinie na ich temat?

+2 głosów
8,932 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez użytkownika Yoyo Użytkownik (660 punkty)
otagowane ponownie 12 marca 2016 przez użytkownika Yoyo
Cześć!

Trafiłem ostatnio na Coder's Lab, jest to szkoła programowania, która stawia sobie za zadanie nauczenie ludzi programowania (więcej można przeczytać na ich stronie www.coderslab.pl).

Kursy są dosyć drogie np. Back-End zaoczny - 9 900 zł, dlatego szukam opinii na temat tej szkoły.

Może ktoś z Was brał udział w jakimś kursie, albo zna kogoś takiego i jest w stanie coś o tym powiedzieć?

Na pierwszy rzut oka wszystko ładnie wygląda, ale czy rzeczywiście tak jest, że praktycznie od razu po kursie jest praca?
4
komentarz 19 kwietnia 2016 przez użytkownika TheFeniks Gaduła (4,210 punkty)
Mój boże 9,900 zł za kurs ?!

Rozumiem 200-600 zł

Ale 9k to za dużo.

Za co oni sobie tak policzyli ? :o
12
komentarz 19 kwietnia 2016 przez użytkownika jpacanowski Maniak (68,520 punkty)
W czasie kursu masz dostęp do kawy, herbaty i ciastek ;)
1
komentarz 19 kwietnia 2016 przez użytkownika TheFeniks Gaduła (4,210 punkty)
Ahh!

No tak zapomniałem!

Nie napisałeś jeszcze że kawa jest wzbogacana uranem. (A tak na rozgrzanie.)

A ciastka posypywane szafranem. :)
4
komentarz 19 kwietnia 2016 przez użytkownika jpacanowski Maniak (68,520 punkty)

Ciastka z jadalnym złotem 12-karatowym...

komentarz 6 grudnia 2016 przez użytkownika filipekczek7 Maniak (54,510 punkty)
Założę się, że do kursu są doliczone lekcje Visual Basic'a, czyli ogólnie lekcje hakowania i tworzenia interfejsów GUI.

Edit: O kurde, teraz zauważyłem datę pytania...

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 marca 2016 przez użytkownika CzlowiekSkrypt Pasjonat (24,530 punkty)
Też trafiłem na to ale jak zobaczyłem cenę to uciekłem :P
+1 głos
odpowiedź 13 marca 2016 przez użytkownika Yoyo Użytkownik (660 punkty)
Byłbym w stanie tyle wydać, bo przeliczając na godzinę kursu nie wychodzi już tak źle, ale mimo wszystko wykładając znaczną sumę pieniędzy chciałbym się dowiedzieć czy warto.

A może znacie jakieś inne tego typu szkoły programowania lub intensywne kursy w formie zaocznej w Warszawie?
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2016 przez użytkownika Daniel Kudyba Użytkownik (820 punkty)
Temat umarł? Nie udało się zdobyć żadnych informacji? Ja również jestem zainteresowany :)
komentarz 19 kwietnia 2016 przez użytkownika Yoyo Użytkownik (660 punkty)
Trochę na ten temat dyskutujemy w tym wątku:

http://forum.pasja-informatyki.pl/131425/bootcampy-programowania-warto-czy-nie

Ale chyba nie ma na tym forum osób, które z tego korzystały.
2
komentarz 19 kwietnia 2016 przez użytkownika ASido Początkujący (470 punkty)
2 moich kumpli z tego korzystało, 1 był na front-endzie, drugi na back-endzie.

Obaj chwalą i twierdzą, że bardzo dużo się nauczyli. Widziałem zresztą portfolio jednego z nich i robi duże wrażenie, biorąc pod uwagę, że miesiąc wcześniej koleś nie rozróżniał html od php. Na targach pracy obaj dostali jakieś oferty, ale żaden nie przyjął z różnych powodów. Ten od backendu twierdzi, że znajomi z jego grupy po kursie poszli do pracy i po pół roku wyciągają 3-4 koła. Nie wiem jednak jaką wiedzę i doświadczenie mieli idąc na kurs.

Ale to wszystko info z 2 ręki, więc nie biorę za nie odpowiedzialności ;) Sam myślę o tym kursie, ale nie mam wolnego tyle grosza.
komentarz 19 kwietnia 2016 przez użytkownika Comandeer Ekspert (327,190 punkty)

Widziałem zresztą portfolio jednego z nich i robi duże wrażenie,

Pytanie brzmi: czy jest tylko efektowne, czy także efektywne pod względem a11y, semantyki i UX :> 

komentarz 19 kwietnia 2016 przez użytkownika ASido Początkujący (470 punkty)
Jak dobry by ten bootcamp nie był, nie oczekiwałbym cudów po miesiącu nauki ;)
ASido, jasne. Miesiąc nauki to zdecydowanie za mało, ale ~7 miesięcy kursu zaocznego może już dać jakieś efekty. Zajęcia są co dwa tygodnie, a pomiędzy zajęciami można zrobić naprawdę dużo. Oczywiście bez kursu też można samemu zrobić naprawdę dużo, ale o wiele łatwiej jest jak ktoś Cię kontroluje i sprawdza to co robisz.
1
No ok, ale 9k? Za informacje, które w necie są tak naprawdę za darmo?
Nawet 10k... Za prowadzenie, kontrolę postępów, zlecanie zadań do wykonania i weryfikację pracy.

Dobrze przygotowane szkolenie pozwoli zaoszczędzić dużo czasu - nie wiem czy te szkolenia są dobrze przygotowane, zakładam, że są.

Do tego dostajesz możliwość rozmowy z ludźmi, którzy szukają ludzi z umiejętnościami, które zdobywa się na kursie. Trochę taka inwestycja w siebie :)

10k to w tym momencie bardzo dużo kasy dla mnie. Dlatego chcę poznać opinię innych.
3
https://www.khanacademy.org/ → również masz kontrolę postępów, rozmowę z ludźmi (BTW fora w tym wypadku są jeszcze większym źródłem kontaktu z ludźmi obeznanymi w temacie) i weryfikację pracy.

Na innych tego typu stronach zresztą też to da się znaleźć, za darmo. Dlatego ja tak niespecjalnie wierzę w te wszystkie bootcampy.
komentarz 21 lipca 2016 przez użytkownika Yoyo Użytkownik (660 punkty)
Na 4programmers widziałem, że dopiero szukają trenerów... Więc zbyt szybko nie poznamy o nich opinii.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2016 przez użytkownika ZlapZabijIZakop Nałogowiec (29,340 punkty)
IMHO jeśli ktoś w dzisiejszych czasach, mając dostęp do internetu, nie potrafi się nauczyć programować, to chyba lepiej będzie dla niego, jeśli znajdzie sobie inne zajęcie.
komentarz 19 kwietnia 2016 przez użytkownika pietrzakacper Mądrala (6,330 punkty)
Trochę przesadzasz. Są osoby które po prostu dużo lepiej się uczą w grupie i potrzebują takiego master-a których ich poprowadzi. Nie znaczy to, że same by się nie nauczyły ale mając alternatywę są gotowe zapłacić pieniądze za takie kursy.
komentarz 19 kwietnia 2016 przez użytkownika ZlapZabijIZakop Nałogowiec (29,340 punkty)
Taki człowiek nigdy się nie usamodzielni, całe życie będzie potrzebował takiego "master-a, który go poprowadzi". Naukę w grupie można poprowadzić w zupełnie inny sposób, organizując sobie wszystko po swojemu.
komentarz 20 kwietnia 2016 przez użytkownika Yoyo Użytkownik (660 punkty)
Muszę się z Tobą nie zgodzić. Sam czasami prowadzę szkolenia i wiem, że jak dobrze przedstawię podstawy to ludzie później mniej dzwonią z pytaniami. To co robimy w kilkanaście godzin na szkoleniu podczas pracy samodzielnej zajęłoby kursantom dużo więcej czasu.

Skąd takie zdanie z mojej strony? Bo wiem ile czasu zajmuje mi przygotowanie się do szkolenia. Sam muszę zrozumieć za co odpowiada dana opcja i przedstawić ją na przykładzie. Powiedzmy, że szukam rozwiązania 2-3 godziny, a wytłumaczenie tego kursantom zajmuje 15-20 minut. Oczywiście jest to bardziej niszowe niż programowanie i nie ma zbyt wielu informacji w internecie na ten temat, ale mimo wszystko pozwala mi wyrobić sobie zdanie o dobrze przygotowanych szkoleniach.

Sam zanim nie poznałem co to znaczy uczyć innych miałem o kursach i szkoleniach podobne zdanie. Teraz wiem, że jak ktoś dobrze przedstawi podstawy, w sensownej kolejności i na ciekawych przykładach można zaoszczędzić bardzo dużo czasu.

I wtedy dalszą naukę możesz organizować po swojemu.

Zaznaczam, że jest to moje zdanie i szanuję Twoje, ale po prostu się z nim nie zgadzam :)
komentarz 21 lipca 2016 przez użytkownika manjaro Stary wyjadacz (13,760 punkty)
W necie są poradniki ale do nauki podstawy podstaw.

Ale żeby zdobyć umiejętności pozwalające zdobyć pracę  jako programista to raczej ciężko. No może jako frontedowiec czy coś podobnego gdzie zbytnio filozofii nie ma. Ale znajdź jakieś solidne materiały do nauki na przykład django to już nie znajdziesz. Owszem poradnik jak zrobić bloga, ale to tak jak wspomniałem podstawy podstaw a to trochę za mało żeby dostać robotę python developera.
komentarz 21 lipca 2016 przez użytkownika ZlapZabijIZakop Nałogowiec (29,340 punkty)

W necie są poradniki ale do nauki podstawy podstaw.

A no tak, bo przecież na boot campach, to wykładają MAGICZNĄ WIEDZĘ. Powiedzą Ci dokładnie tyle samo, co w tych poradnikach (ni więcej ni mniej).

Ale żeby zdobyć umiejętności pozwalające zdobyć pracę  jako programista to raczej ciężko. No może jako frontedowiec czy coś podobnego gdzie zbytnio filozofii nie ma. Ale znajdź jakieś solidne materiały do nauki na przykład django to już nie znajdziesz. Owszem poradnik jak zrobić bloga, ale to tak jak wspomniałem podstawy podstaw a to trochę za mało żeby dostać robotę python developera.

No tak, umknął mej uwadze fakt, że społeczeństwo się uwstecznia i nie potrafi wykorzystać już zdobytej wiedzy do niczego więcej, poza przykładami na których ta wiedza została im przedstawiona. Po kursach dla początkujących, powinien pojawić się kurs dla średnio-zaawansowanych, a potem dla zaawansowanych, który tak samo poprowadzi za rączkę i krok po kroku pokaże kilka przykładów pt. "a tak programują zawodowcy". Zawodowcy nie są zawodowcami, bo się uczą na boot campach, tylko siadają i kodują, zamiast bezmyślnie przepisywać przykłady.

komentarz 21 lipca 2016 przez użytkownika manjaro Stary wyjadacz (13,760 punkty)
Samemu to się guzik nauczysz.  Najlepszą nauką jest praktyka z z bardziej doświadczonymi ludźmi którzy Ci pomogą, podpowiedzą jakie błędy popełniasz, nakierują, wytłumaczą to co niejasne. Inaczej mówiąc jak ci się uda wkręcić na juniora w jakiejś firmie to umiejętności podniesiesz błyskawicznie. Samemu to będziesz się kręcił w miejscu z tymi podstawami...
Takie moje zdanie.

No weź mi powiedz jak samemu ogarnąć frameworka na przykładzie bloga.
komentarz 21 lipca 2016 przez użytkownika ZlapZabijIZakop Nałogowiec (29,340 punkty)
A co ma wspólnego praca na stanowisku juniora z boot campem? A blogi w tutkach to przykłady, które mają Ci przedstawić podstawy. Czego Ty więcej oczekujesz od takiego tutoriala?
Tutorial jak na przykład stworzyć jakiś bardziej zaawansowany projekt z wykorzystaniem wielu różnych technik. Bo zrobienie bloga w ROR czy Django to są 3 minuty roboty. Kilka komend i edycja kilku plików. Od tego nikt nie stanie się programistą. Oczekuję raczej serii filmików dotykających znacznej części zagadnień. Tak jak przykładowo kurs Mirosława Zelenta odnośnie C++. Jest tam sporo wiedzy a nie tylko "hello world". Poza tym wszystko masz tam wytłumaczone na przykładach. Dlaczego stosuje się coś tak a nie tak. Wszystko ładnie wyjaśnione. Brakuje takich właśnie kursów do frameworków Zenda Django ROR.
komentarz 22 lipca 2016 przez użytkownika ZlapZabijIZakop Nałogowiec (29,340 punkty)
I ciekaw jestem, czy potrafił byś wykorzystać tą wiedzę i napisać w C++ jakiś sensowny projekt... Nie. Bo żaden kurs Cię tego nie nauczy.
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez użytkownika snezzi Nowicjusz (180 punkty)
Podbijam temat.

Jeżeli ktoś z Was zna osobę która skończyła kurs, lub ma informacje, które pomogą przy decyzji czy wziąć udział w kursie, to będę wdzięczny za wszelkie info!

Podobne pytania

+1 głos
8 odpowiedzi 4,494 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez użytkownika hubot Dyskutant (9,140 punkty)
0 głosów
5 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez użytkownika Jan Janusz Kawecki Użytkownik (690 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 593 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez użytkownika falauthy Stary wyjadacz (11,540 punkty)
...